Zastaví Karviná rozjetou mašinu jménem starší dorost VOKD Poruba?

Adam Bagar, 31.10.2009
Starší dorostenci VOKD Poruby hrají poslední dobou v naprosté pohodě. Své soupeře doslova válcují a sázejí množství branek, přitom díky zlepšené obranné hře inkasují minimum. Suma sumárum - posledních sedm utkání, sedm výher, 44 nastřílených branek a naopak pouze 9 inkasovaných. To se samozřejmě muselo projevit také v tabulce. Na vedoucí Znojmo ztrácí svěřenci kouče Bahníka pouhý bod. Dalším týmem, který se bude snažit rozjetou Porubu zastavit, bude Karviná. Utkání se odehraje na porubském Zimním stadionu v neděli 1. listopadu od tradičních 13:30 hod. Na utkání jste samozřejmě srdečně zváni.

Jak si vedla Poruba v posledních dvou kolech?

HC VOKD Poruba – HC Slezan Opava 4 : 1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
6. Němec (Dominec), 9. Palkovič (Král), 24. Chaloupka, 60. Šrubař (Franek, Sochorek) – 18. Otipka (Jelen).
více o zápase

Orli Znojmo - HC VOKD Poruba 0 : 3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
17. Král (Kysučan), 24. Král (Herman, Palkovič), 51. Král.
více o zápase

Posledních pět utkání Karviné

SK Karviná – HC Zubr Přerov 3 : 6

HC Slezan Opava – SK Karviná 2 : 4

SK Karviná - Orli Znojmo 2 : 6

HC Uničov – SK Karviná 1 : 5

SK Karviná – HC Frýdek – Místek 2 : 4

Letošní vzájemné utkání

1. kolo: SK Karviná – HC VOKD Poruba 3 : 8 (2:3, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky:
14. Majda (Kurovský), 16. Výtisk (Putniorz), 33. Putniorz (Výtisk, Foltýn) - 4. Lukašík (Palkovič), 5. Chaloupka, 15. Kysučan (Peslar), 24. Maček (Chaloupka), 26. Chaloupka (Peslar), 48. Němec (Kupčík), 54. Kupčík (Němec), 57. Kysučan (Lukašík).

Gólman Dominik Konvička patří v této sezóně k velkým oporám starších dorostenců

Sestavy soupeřů v posledním utkání

SK Karviná: Noga - Matějek, Kuchař, Szewieczek, Ovčaří, Ručka, Foltýn, Peter, Holý, Bálint, Putniorz, Kurovský, Gorecký, Výtisk, Tkáč, Kasperlík, Deutsch, Obruča, Majda.

HC VOKD Poruba: Konvička – Svoboda, Herman, Jasiok, Dusík, Šrubař, Vícha, Orszulík, Chaloupka, Maček, Němec, Král, Palkovič, Dominec, Sochorek, Kysučan, Hurník, Franek, Pleva.

Tabulka a statistiky po 13. kole

Tabulka ligy staršího dorostu po 13. kole

Statistiky hráčů VOKD Poruby po 13. kole

Rozhodčí jsou rovněž součást hry...

Utkání mezi VOKD Porubou a Karvinou bude řídit jako hlavní rozhodčí Tomáš Janda z Ostravy. Ten již rozhodoval také první střetnutí sezóny těchto dvou týmů. V utkání, ve kterém zvítězila Poruba 8:3 rozdal celkem 79 trestných minut, z čehož naprostá většina byla na straně Karviné. Na čarách mu pak vypomůže duo Marek Tuzial a Marian Řezáč, oba zmínění jsou rovněž z Ostravy.