Starší dorostenci zahajují nadstavbovou část dvěma těžkými domácími zápasy

Adam Bagar, 07.01.2010
Starším dorostencům VOKD Poruby patří po odehrání základní části výborná první pozice. Na paty jim ovšem šlape Znojmo, jenž je horší pouze o skóre, a také Mladí Draci z Šumperka. A právě hned na úvod nadstavbové části čeká Porubu nejtěžší možný soupeř - tým Orli Znojmo. VOKD však v této sezóně dokázalo oba taktické duely s Jihomoravany dotáhnout do vítězného konce. Utkání se odehraje v pátek 8. ledna od 17:00 hod. a přinese tak, stejně jako před Vánocemi, přímý souboj o první místo tabulky. V neděli 10. ledna se svěřenci kouče Bahníka představí rovněž na domácím ledě. Od 13:30 hod. přivítají sedmý celek značně vyrovnané tabulky - HC Zubr Přerov. Na oba zápasy jste samozřejmě srdečně zváni.

Jak si vedla Poruba v posledních dvou kolech?

HC Slezan Opava - HC VOKD Poruba 7 : 3 (3:0, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky:
4. Gulda (Havlíček), 6. Jaroš (Březina), 17. Mikuda (Otipka, Novák), 36. Vaněk (Novák), 42. Lebeda (Jaroš), 52. Otipka (Mikuda), 54. Jaroš - 40. Rosypka (Král), 54. Chaloupka (Král), 55. Orszulík (Král, Rosypka).
více o zápase

HC VOKD Poruba – Orli Znojmo 3 : 1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
20. Rosypka (Kupčík), 40. Kofroň (Herman), 58. Dominec (Kofroň) – 45. Kastner (Telesz, Tichý).
více o zápase

Posledních pět utkání týmu Orli Znojmo

Orli Znojmo – HK MD Šumperk 6 : 5

HC VOKD Poruba – Orli Znojmo 3 : 1

Orli Znojmo – SK Karviná 4 : 3

HC Slezan Opava – Orli Znojmo 4 : 1

HC Zubr Přerov – Orli Znojmo 3 : 5

Posledních pět utkání týmu HC Zubr Přerov

HC Zubr Přerov – SK Karviná 2 : 6

HC Dyje Břeclav – HC Zubr Přerov 3 : 1

HK Jestřábi Prostějov – HC Zubr Přerov 5 : 4

HC Zubr Přerov - HC Slezan Opava 5 : 2

HC Uherské Hradiště – HC Zubr Přerov 2 : 10

Letošní vzájemná utkání

12. kolo: Orli Znojmo – HC VOKD Poruba 0 : 3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
17. Král (Kysučan), 24. Král (Herman, Palkovič), 51. Král.

25. kolo: HC VOKD Poruba – Orli Znojmo 3 : 1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky:

2. kolo: HC Zubr Přerov – HC VOKD Poruba 9 : 3 (2:2, 3:0, 4:1)
Branky a nahrávky:
5. Chovanec (Loupal), 17. Žůrek, 28. Rajnoch (Žůrek, Chovanec), 30. Stoklásek (Malínek, Kocan), 33. Loupal (Vodák), 42. Chovanec (Rajnoch, Žůrek), 44. Stoklásek (Kocan), 53. Malínek (Kocan, Stoklásek), 54. Chovanec (Rajnoch) - 11. Dominec (Franek), 18. Němec, 50. Maček (Chaloupka).

15. kolo: HC VOKD Poruba – HC Zubr Přerov 5 : 2 (0:0, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky:
23. Orszulík (Palkovič, Maček), 24. Kofroň (Procházka), 41. Král (Palkovič), 52. Král (Palkovič), 58. Palkovič - 42. Rajnoch (Žurek, Chovanec), 53. Vávra (Malínek).

Sestavy soupeřů v posledním utkání

Orli Znojmo: Kameš - Hloušek, Opálek, Tichý - Hobza, Pražák, Telesz, Kastner, Piskoř - Nováček, Nahodil, Špaček - Pelikán, Jankových, Mikulášek, Hološka.

HC Zubr Přerov: Kalivoda - Bachánek, Vávra, Kostiha, Klusal, Jordán - Javora, Loupal, Žůrek, Chovanec, Šťastný, Klimecký, Řezáč, Stoklásek.

HC VOKD Poruba: Konvička (od 21. Chybík) - Dusík, Herman, Svoboda, Peslar, Kupčík, Jasiok - Kofroň, Němec, Dominec, Kysučan, Palkovič, Orszulík, Rosypka, Sochorek, Chaloupka, Král, Vícha, Hurník.

Tabulka a statistiky po 26. kole

Tabulka ligy staršího dorostu po 26. kole

Statistiky hráčů VOKD Poruby po 26. kole

Rozhodčí jsou rovněž součást hry...

Páteční souboj o první místo ligové tabulky bude řídit velice zkušený prvoligový sudí René Trombík z Hrádku na Třinecku. Na čáře se představí pánové Milan Gančarčík z Karviné a Stanislav Patrman z Havířova. V duelu s Přerovem se představí v roli hlavního sudího pan Martin Šeděnka z Ostravy, kterému budou pomáhat pánové Lukáš Barteček z Dolních Tošanovic a Vojtěch Fiala z Těrlicka.

útočník Matěj Hurník