Mám dobré spoluhráče a to je důležité, říká Lukáš Bokroš

Vladimír Vronka, 04.09.2006
Sareza sehrála další náročné utkání, ve kterém byla spousta hráčů vyloučena. Hráči Havířova se na trestné lavici často vydýchávali za zdržování hry. V celé kráse se představilo nové pravidlo o vyhazovaní kotoučů mimo hřiště. Havířovský lodivod Jiří Režnar toto pravidlo hodnotil. Ostravský Petr Fabián byl s utkáním celkem spokojený, ale vadou na kráse byly přesilové hry. K nejlepším hráčům přípravy patří Marek Badžo. Po zranění se nedávno vrátil do zápasového rytmu Lukáš Bokroš.

Havířov přijel do Ostravy s cílem potvrdit formu z přípravy, ale výsledek byl nakonec příznivější pro domácí. Trenér hostí Jiří Režnar asi nebyl s výkonem svých oveček příliš spokojen.„Bylo to přátelské utkání. Ukázalo nám v plné nahotě některé problémy, které budeme řešit během zítřka. Někteří hráči si myslí, že jsou nejlepší a bohužel tomu tak není.“ Havířovští hráči často pykali za kotouče letící za hrazení. Nově se za tuto herní situaci rozdávají dvě trestné minuty. „Toto pravidlo je velmi nešťastné, ale bohužel platí. Kotouč šel dvakrát přes hůl, ale stejně jsme si šli sednout. Nikdo s tím nic nenadělá, pravidlo platí, tak se musí dodržovat. Když se bavím s jinými trenéry, tak mají také s tímto pravidlem problém. Nejhorší situace je, když se dostanete do čtyř, jste pod tlakem a chcete vyhodit kotouč, ale vyhodíte jej mimo a jdete ven. A taková blbost může rozhodnout zápas.“ Hráči Havířova tuto situaci neunášeli a dopouštěli se zbytečných faulů. Hosté si zahráli spoustu času v oslabení. Jediný gól při oslabení dostali v posledním, pětiminutovém. „My jsme čekali, že si zahrajeme řadu oslabení. Oslabení jsme si celkem procvičili. První mistrovské utkání nás čeká příští středu a doufám, že bude jinačí.“

Ostravští chtěli soupeři vrátit porážku 6:3 z posledního měření sil. To se týmu povedlo. Jak utkání viděl ostravský Petr Fabián? „Klukům jsem ,celkem tvrdě, zdůrazňoval, že se jedná o generálku na první ligu. A že bych byl rád, aby zápas podle toho vypadal, tedy alespoň z devadesáti procent představ trenérů. A musím říci, že až na drobné nedostatky, které se objevují v každém týmu, splňovalo utkání kritéria, která jsme si dali.“ Na utkání se dala nalézt řada nedostatků, ale také pozitiv. „Na zápase se mi nelíbila jedna věc – přesilovky. Máme na jejich trénování ještě týden. S mezihrou, s hrou pěti proti pěti, s nasazením, s bruslením a s hrou jeden na jednoho jsem spokojen.“

Skóre zápasu otevřel svým gólem z úniku Marek Badžo. „Zápas byl dobrý, chtěli jsme hrát tak, jak budeme hrát v lize a to se nám podařilo.“ Marek Badžo patří k nejlepším hráčům v přípravě. Hráli již ze spoustou hráčů, ale na jeho výkon tento fakt vliv neměl. Takže se svými výkony by měl být spokojen. „Se svými výkony jsem spokojen, ale trenér to hodně střídá. Nejvíce si asi vyhovím Petr Valušiak. Myslím si, že tak jako dnes už nastoupíme i v lize.“ V přípravných utkáních by se měly vypozorovat slabiny týmu. Co je slabinou Sarezy? „Asi přesilovky. Hrajeme 5 na 3 a nedokážeme z toho dát gól, což je špatné. Budeme mít pár tréninků a zkusíme to dopilovat tak, aby to bylo dobré.“

Do své loňské formy se pomalu dostává Lukáš Bokroš, který v úvodu přípravy laboroval se zraněným ramenem. Každý návrat je obtížný. „Ze začátku to bylo těžké, protože konkurence je zde velká. Věděl jsem, že bude těžké se probojovat do sestavy, ale jsem rád, že mi trenér dal šanci a do týmu mě zařadil. Cítím se dobře, mám dobré spoluhráče a to je důležité.“ Jako útočník se dostává do šancí, ale zatím z nich góly nepadají. „Musím se na tréninku zaměřit na koncovku, mým úkolem tady je dávat góly. Musím se na ty šance lépe soustředit a lépe je proměňovat. Sám jsem na sebe občas, po šanci, naštvaný, ale v pravý čas to přijde.“ Týmu nejdou přesilové hry. Ostravský útočník má o příčině jasno. „Přesilovky nám nejdou, to je pravda. Můj názor je, že málo střílíme a hodně si puk nahráváme. Beci by měli více střílet a my, útočníci, bychom se měli více tlačit před bránu a tečovat či dorážet.“