Brankářka mladších dorostenců Klára Peslarová pod lupou

Adam Bagar, 14.09.2012
Mladší dorostenci mají za sebou své druhé soutěžní vystoupení nové sezóny 2012/2013. Ani tentokrát se bodového zisku nedočkali. Zlínští hokejisté byli od úvodních minut lepším týmem a došli k zaslouženému vítězství 1:5. Náskok mohl být i vyšší, ale porubskou klec opět hájila spolehlivá Klára Peslarová. Ta musela čelit téměř čtyřicítce střel. Chybovala pouze před první trefou, další čtyři již byly naprosto nechytatelné. "Odchytala si svoje," řekl porubský lodivod Miroslav Bahník. V dalším utkání zajíždí jeho tým do nedaleké Olomouce, kde se bude opět spoléhat na kvality porubské gólmanky, která má i bohaté reprezentační zkušenosti.

Porubskou branku hájila i ve druhém utkání patnáctiletá Klára Peslarová. Ta musela již v první třetině čelit řadě střeleckých pokusů zlínských hokejistů. Tři z nich dokonce skončily za jejími zády a o zápase tak bylo prakticky rozhodnuto již po první dvacetiminutovce. V další fázi zápasu si už Berani náskok v poklidu hlídali a dokonce jej mírně navýšili na konečných 1:5.

Brankářka Klára Peslarová

Celkem si porubská gólmanka připsala na konto 31 úspěšných zásahů. Pětadvacetkrát vyrazila puk před sebe, pětkrát jej zachytila a pouze jednou ukryla pod svou lapačku. Za branku příliš často nevyjížděla, za celých šedesát minut hry se za ni vypravila pouze čtyřikrát. S rozehrávkami to bylo lepší, provedla jich celkem pět a všechny našly přesně hůl adresáta.

„Dostali jsme branky po našich hrubých chybách a Klára Peslarová si své odchytala. Pouze první branka byla její, ale jinak si dobře zachytala. Chybovali jsme v předbrankovém prostoru, za ostatní góly určitě nemohla,“ řekl po utkání lodivod mladších dorostenců Miroslav Bahník.

„Je vidět velký rozdíl mezi loňským a letošním kádrem mladšího dorostu. Kluci dělají hodně chyb a myslí si, že jim zvládnu všechno pochytat. Musíme ještě hodně zapracovat na obraně, jelikož nemůžu sbírat co druhý zápas trestné minuty,“ prohlásila po duelu se Zlínem reprezentantka Klára Peslarová.

Výsledná známka: 2-

Momenty Kláry Peslarové v utkání:

08:21 – Klára Peslarová dokázala vyřešit závar před porubskou brankou.

09:25 – Mezi kruhy se ocitl ve velké šanci Kolařík, Peslarová dokázala včas zaklapnout své betony a touš udržet před brankovou čarou.

13:58 – Porubská gólmanka se snažila holí poslat puk do bezpečné vzdálenosti. Toho se však zmocnil Tomešek a otevřel skóre. Čisté svědomí mít nemohla.

16:15 – Nedorozumění v obraně dokázal potrestat parádní trefou pod horní tyč Mikulec, Peslarová byla tentokrát bez šance.

19:23 – V přesilovce pět na tři si sice porubská brankářka sáhla na tvrdou střelu Kosorina, ale zastavit ji už nedokázala.

27:17 – Až v tento čas si Klára Peslarová připsala ve druhé části na konto svůj první zákrok.

35:39 – Další chyba obrany a následná nechytatelná střela pod horní tyč skončila v porubské svatyni.

42:12 – V přesilové hře Peslarová vychytala Gaga i Tomeška, když se výborně dokázala přesunout ke druhé tyči.

43:36 – Z dorážky se prosadil Tomešek, ani tady nelze hledat chybu u porubské gólmanky.