Blíží se vrchol mládežnických soutěží! Porubský dorost touží dojít v playoff co nejdál

Gabriela Juříková, 14.02.2023
Historicky první bezstarostnou sezónu zažívá porubský dorost a sním cele vedení klubu. Tedy žádné záchranářské strachy o extraligovou příslušnost, ale radosti s blížícím se koncem nadstavby Extraligy dorostu. Přesněji šest kol a v sobotu 4. března budeme znát osmifinálového soupeře.

K dvanácti týmům skupiny o pořadí v playoff se přidají 4 celky skupiny o účast v playoff. Jistě postoupí České Budějovice (38 bodů), ve hře je Jihlava (33 bodů) a nejistou účast v bojích o mistrovský titul má Olomouc s Kometou (oba 27b), či Přerov s Kladnem (oba shodně 24b). Hypoteticky se do první čtyřky mohou šesti zápasy dostat Chomutov (22b) nebo Tábor (20b) s tím, že týmy nad nimi by musely hodně kolabovat. Což je hodně nepravděpodobné, ale ne nemožné.

Poruba je aktuálně s 19 body devátá, na osmou Mladou Boleslav ztrácí 2 body, na Hradec Králové (soupeř 21. kola) 5 bodů. S nadcházejícími soupeři (17. února Slavia a 18. února Sparta) jí dělí 8, resp. 6 bodů. Dorost RT TORAX může body získat 24. a 25. února v domácích zápasech s druhými Karlovými Vary (33b) nebo čtvrtou Plzní (30b). Poslední kolo nadstavby O pořadí v playoff sehraje 4. března s aktuálně o dva body horším týmem Pardubicemi.

Ať bude v playoff soupeřem porubskému dorostu kterýkoliv tým, chce tým, v jehož bráně stojí vítěz Olympiády dětí a mládeže Jan Láryš a trenérem je olympijský vítěz z Nagana David Moravec, dojít každopádně co nejdál. Jak v nedávném rozhovoru řekl kapitán Petr Sobol.

Co tedy bude po 22. kole nadstavby následovat?

OSMIFINÁLE

příp. 5. utkání v pátek 14. dubna
příp. 6. utkání v neděli 16. dubna
příp. 7. utkání v úterý 18. dubna

Vítěz získá mistrovský titul.