Sareza s Ústím podruhé smírně a podruhé 2:2

21.01.2006, Jan Škarpa

Sareza Ostrava si po sobotní remíze 2:2 s Ústím nad Labem udržela s lídrem soutěže vyrovnanou bilanci, neboť soupeři letos dvakrát remizovali 2:2 a každý si připsal na domácí půdě jedno vítězství. Do zápasu vtrhli domácí jako uragán proměněnou přesilovou hrou již ve 3. minutě z hole Pavla Šebesty, tentýž hráč a opět v přesilové hře asistoval v polovině utkání Janu Heřmanovi na průběžných 2:0. Senzace se ale nekonala, půl minuty před druhou sirénou nejdříve snížil, jak jinak než v přesilové hře, Tomáš Klimt a necelé čtyři minuty po přestávce srovnával David Pazourek. Ústí nad Labem na ledě ukazovalo, proč vede I. ligu, ale většina šancí ztroskotala na výborně chytajícím Jakubu Štěpánkovi.

- 42.kolo so 21.1.17:00
HC Slovan Ústí nad Labem
2:2p(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Šebesta (Sochorek), 33. Heřman (Šebesta, Sochorek) - 40. Klimt (Jankových, Fink), 44. Pazourek (Antoš, Červenka). Rozhodčí: Hradil - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 1100. Střely na branku: 24:44. Průběh utkání: 2:0, 2:2.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Chatrnúch, Pazdera, Holík, Buček, Augusta, Mocek - Šebesta, Sochorek, Heřman - Valušiak, Holuša, Badžo - Baranyk, Oliverius, Bokroš - Lelkeš, Kapsa, Chyba
HC Slovan Ústí nad Labem: Sáblík - Drábek, Grof, Hořava, Kudrna Jan, Mazanec, Vála, Zápotočný - Antoš, Červenka, Fink, Havel, Jankových, Jech, Klimt, Klobouček, Kudrna Jiří, Kuchler, Pazourek, Slížek
Hned v první minutě si oba brankáři osahali puk, nejprve se s ním blíže seznámil domácí Štěpánek po střele Havla a chvíli nato vyzkoušel pozornost Sáblíka Valušiak. V úvodu zápasu se naskytla Sareze výhoda přesilové hry, v té nebezpečně tečoval Mockovu střelu Oliverius, na druhé straně střílel po úniku Jan Kudrna. Sareza přeci jen nabídnutou početní výhodu využila, Pavel Šebesta dostal do jízdy přihrávku od Sochorka, několikrát zamíchal pukem před Sáblíkem a v čase 2.26 poslal touš mezi jeho betonem a tyčí do brány - 1:0. Při druhé početní výhodě se již Sareze tolik nevedlo a tak se osmělili i hosté. S Kuchlerovou střelou mezi betony však Štěpánek příliš starostí neměl a v 7. minutě střílel Klimt jen do připravené lapačky ostravského gólmana. V 10. minutě zamotal hostující obraně hlavu Lelkeš, zavezl puk až za bránu, avšak jeho šance přišla vniveč. O minutu později mohl Sáblík děkovat všem svatým, Šebestova ránu mu prošla mezi betony, do brány se však nedošourala, navíc ji před brankovou čarou odklidil aktivně hrající Grof. Sáblík se ještě nevzpamatoval z akce Šebesty a už musel zasahovat při nebezpečné střele Badža. Hosté o sobě dali vědět střelou Kloboučka od modré čáry. Od 16. minuty hráli hosté přesilovku, přesto mohli inkasovat. Sáblík se vyznamenal při úniku Šebesty. Před Štěpánkem vznikl závar po střele Grofa, k vyrovnání ale nevedl. Ve 20. minutě v další přesilovce tvrdě pálil Drábek, jeho střela skončila na rameni domácího brankáře.

Na počátku druhé části dohrávali hosté přesilovou hru, vyloučení Šebesty potrestat ale nedokázali. Ve 22. minutě se po chybě obrany dostal do velké šance Antoš, který ještě nyní neví, jak mohl minout bránu. Na druhé straně kontrovalo duo Baranyk – Bokroš. Hosté byli v první fázi druhé třetiny mnohem lepší, Klobouček ani Slížek však své příležitosti neproměnili. Ve 25. minutě střílel do lapačky Štěpánka Pazourek, poté uzavřeli hosté Sarezu v obraném pásmu, krom střely Jana Kudrny se ale k vážnému ohrožení domácí brány nedostali. O chvíli později se v dobrém světle ukázali i domácí, střelu Bokroše Sáblík zlikvidoval, stejně jako ránu Heřmana po dobré kombinaci první pětky. Ve 32. minutě přihrával Hořava Červenkovi, ten nedokázal poslat puk za Štěpánka. Na světelné kostce nad ledem svítil čas 32.36, když se podruhé měnilo skóre. Domácí Jan Heřman zakončil ukázkovou přesilovkovou souhru a zvýšil na 2:0. O chvíli nato hráli přesilovku hosté, blafák Červenky skončil na tyči domácí brány, Jankových střílel do lapačky. Ve 36. minutě čaroval v bráně Sarezy Štěpánek, když zlikvidoval střelu i několik dorážek Kuchlera. Závěr třetiny měli domácí dohrávat ve čtyřech, proti tomu však razantně zakročil Tomáš Klimt, asistovali Jankových a Fink - 2:1.

Do třetí třetiny vstoupili Lvi dozajista s cílem minimálně srovnat, k jeho splnění nebyli daleko ve 42. minutě, Antoš si však zblízka vylámal zuby na Štěpánkovi. Na druhé straně vyrazil Sáblík střelu Oliveriuse do ochranné sítě. Neúspěšně dopadl i pokus dvojce Lelkeš – Kapsa, když druhý jmenovaný nedokázal usměrnit puk za Sáblíka. V čase 43.26 se měnilo skóre naposledy, Antoš přihrál volnému Davidu Pazourkovi, jehož střela zapadla k tyči Štěpánkovy brány - 2:2. Ve 45. minutě se pokusil vrátit vedení na stranu Ostravy Bokroš, ale byl neuspěšný stejně jako Klimt při samostatném průniku. Velmi blízko třetímu gólu byli hosté v 50. minutě, Kuchler si objel bránu a dával puk do zívající kasy, Štěpánek mu však s pomocí obránce Augusty překazil radost z případné vedoucí branky. V 54. minutě vybojoval puk Šebesta, svůj únik však nevyužil, k dorážce se dostal Heřman, ale byl také neúspěšný. Do konce třetí části se spíše vylučovalo než hrálo a tak dospělo utkání do prodloužení.

Na začátku prodloužení zůstali na trestné lavici sedět Chatrnúch s Janem Kudrnou a tak se hrálo ve třech hráčích na každé straně. Nastavení se hrálo ze strany na stranu, ale hráči se příliš do šancí nedostávali a tak si jediný zásah připsal Sáblík, když fantasticky špičkou betonu vychytal Heřmana v závěru prodloužení. Oba týmy si tak připsali po bodu za remízu 2:2.

Josef Halouzka (Sareza Ostrava): Vedli jsme 2:0, ale s Ústím, které vede ligu o 15 bodů a je v absolutním klidu, je i vedení 3:0 málo. Odvedli jsme dobrou práci, udělali jsme méně chyb než soupeř, ale ty soupeřovy jsme nedokázali potrestat. Oba týmy mohly vyhrát i prohrát.“

Vladimír Evan (Slovan Ústečtí Lvi): „Do utkání jsme vstoupili nedisciplinovaně, v prvních pěti minutách jsme byli dvakrát vyloučeni a domácí toho využili. Domácí byli aktivní, ale i tak jsme je první třetinu přestříleli snad 16:6. Ve druhé části jsme přidali a myslím si, že jsme na ten počet šancí jsme měli vyhrát, ale prohrávali jsme 2:0 a proto remízu z Ostravy bereme. Bylo to oboustranně kvalitní utkání, ve kterém jsme mohli vyhrát i prohrát.“