Poruba vymetla doupě jabloneckých Vlků, Zacharova lajna byla u poloviny branek

05.04.2018, René Chyla

První tři body! Porubští hokejisté sice vedli na začátku šesté minuty už 2:0, do dvou minut se ale Vlci do zápasu vrátili a muselo se rychle začít znova od nuly. Ostravané však ve zbytku zápasu potvrdili své kvality a nakonec získali v kvalifikaci o WSM ligu první tři body za vítězství 6:3. Parádním gestem fair play se pak blýskl ve třetí třetině Marek Kaluža!

2. liga – skupina Východ - K1 čt 5.4.18:00
HC Vlci Jablonec nad Nisou
3:6(2:3, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Babec (Pilař, Mulač), 7. Demel (Nevyhoštěný, Čechura), 42. Havlas (Zeman, Mulač) – 4. Káňa T. (Kaluža, Zachar), 6. Zachar (Hryciow), 14. Káňa J. (Haas, Puškár), 22. Zdeněk (Luka), 26. Zdeněk (Luka, Káňa T.), 54. Zachar. Rozhodčí: Barek, Veselý – Pechánek, Roischer. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 702. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6.
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr M. – Babec, Bříška, Tondr L., Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Gecko, Demel, Homolka, Peřina
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Hryciow, Kaluža; Dresler, Slavík; Puškár, Adam – Jaroš, Zachar, Ollender / Finsterle – Káňa T., Zdeněk, Luka – Haas, Káňa J., Fojtík

David Zachar (POR) (2+1)
Petr Pilař (JAB) (0+1)
Michal Hryciow (POR) (0+1)

Excelentní nástup Poruby utlumil Babec

Porubští hokejisté začali na severu Čech nejlépe, jak mohli a na začátku šesté minuty vedli už o dva góly. V čase 3:11 nejprve napřáhl na levém kruhu Tomáš Káňa, který prostřelil domácího brankáře k pravé tyči – 0:1. HC RT TORAX se ještě ani nestačil doradovat a už slavil podruhé. Michal Hryciow nahodil v přesilovce puk do brankoviště, kde jej dokázal šikovně tečovat David Zachar – 0:2. Poruba ale o své vedení přišla ještě rychleji, než si jej dokázala předtím vypracovat. Po 44 sekundách dostal ideální pas ze středního pásma Jiří Babec, jenž si nabruslil až na levý kruh a poté střelou pod vyrážečku nezklamal – 1:2.

Vlci jako RT TORAX a využití signalizované výhody

A jablonecký zimní stadion explodoval podruhé už po necelé minutě. Michal Nevyhoštěný totiž našel parádně zpoza branky Tomáše Demela, který propálil bezmocného Hynka Kůdelu podruhé – 2:2. Ostravany však bleskové vyrovnání nepoložilo a ve 14. minutě se Flašarova banda opět ujala vedení. Josef Fojtík sice v úniku minul, v následné signalizované výhodě však nahrával Marek Haas Janu Káňovi a ten tečí uschoval kotouč za gólmanova záda – 2:3.

Porubská dominance ve druhé třetině

Poruba do druhé třetiny vstoupila opět fantasticky. V čase 21:20 předal puk Tomáš Káňa na pravém kruhu Jiřímu Zdeňkovi, který mezi betony nezklamal – 2:4. Ostravanům vycházelo vše, na co sáhli a v další přesilovce už šli do trháku. Těm totiž stačily k využití další přesilovky pouhé čtyři vteřiny, když se puk po vyhraném buly dostal do rukou Vladimíru Lukovi na modrou a ten svou pověstnou dělovkou rozvlnil síť u levé tyče – 2:5. Porubští dále dominovali, úniky Tomáše Káni či Josefa Fojtíka ale zůstaly už bez odezvy.

Skvělý Lukáš Hosnedl držel Vlky, drtivý tlak Poruby nestačil

Jablonec nestačil bruslit, z čehož pramenily mnohdy až hloupé fauly, což samozřejmě dostalo na koně porubský tým. Ten si vytvářel ve druhé polovině prostřední části častokrát až drtivý tlak, domácí brankář se ale v těchto chvílích vyznamenal a po zásluze sklízel ovace publika. Vlci ubránili dokonce zkrácenou přesilovku pět na tři, a tak mohli jít do poslední třetiny alespoň ještě s malou nadějí.

Jablonecký tlak přinesl snížení z hole Havlase, Mulač promarnil šanci na kontakt

A přesně očekávaný scénář se naplnil do puntíku. Vlci neměli už co ztratit a do poslední části se vrhli po hlavě, z čehož pramenil úspěch už ve 42. minutě. Tomáš Zeman vyslal výbornou nahrávku zpoza branky mezi kruhy Vojtěchu Havlasovi, jenž snížil a zadělal na menší drama – 3:5. Jablonec svého soupeře následně pořádně přitlačil ke zdi, do větší šance se ovšem probojoval až v 50. minutě Jakub Mulač, ten však tutovku spálil a porubskou branku minul.

Kapitán s velkým K a Kaluža výherce trofeje fair play

Domácí převahu ale více nezužitkovali, a tak přišla chvíle Davida Zachara. Ten totiž jako správný kapitán při vlastním oslabení ujel z obranného pásma až k brance Lukáše Hosnedla, tu si zkušeně objel a poté už zasunul puk do odkryté branky – 3:6. Vlci mohli ještě v další početní převaze snížit, o tu však mohli brzy přijít vinou dalšího faulu, nicméně Marek Kaluža přesilovku přiznáním fair play odvolal, za což mu právem tleskala celá hala. Ve zbytku utkání se ale již více nestalo, a tak Poruba ukořistila v kvalifikace o WSM ligu první tři body.

Josef Březina (HC Vlci Jablonec nad Nisou): Prohra na domácím ledě není nikdy nic příjemného. Trochu jsem zklamaný z výkonu naší obrany, protože nebyla příliš důrazná a dostali jsme poměrně jednoduché branky po laciných chybách, což se nám doposud v této sezoně nestávalo. Soupeř ale lépe bruslil, byl důraznější a efektivnější v koncovce a hrál jednoduše, nic nevymýšlel. Nebýt toho, že nás podržel brankář ve druhé třetině, tak ta prohra mohla být ještě výraznější. Nás zlomil gól na 2:4, a i když jsme se ještě zvedli na začátku té poslední třetiny, tak za jiného stavu jsme mohli ještě zápas zdramatizovat. Náš tým se ale letos dostal dále, než byl daný cíl, takže na podmínky, které zde panují, je to velký úspěch, že jsme se dostali až tak daleko.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsem pověrčivý, k zápasům se vyjadřuji vždycky až po sérii, ale udělám výjimku. Nastoupili jsme na hřiště, které je maličké. Přijeli jsme s tím, že chceme v Jablonci vyhrát. Šli jsme tedy do utkání s pokorou, protože víme, že domácí mají velmi dobré výsledky, takže jsme byli opatrní. I když jsme šli brzy do vedení, tak jsme ho zase rychle ztratili. Nepředvedli jsme tady ale stoprocentní výkon, ale když jsme se dostali do vedení, tak už jsme ho ubránili. Hráli jsme pak už na to, abychom výsledek udrželi. My máme hodně tvořivé mužstvo a to na menším prostoru moc šancí nemělo. Víc nám vyhovuje, když kluci můžou víc bruslit. Menší hřiště bylo výhodou pro domácí, ale zvládli jsme to. Teď nás čeká doma zápas s Havlíčkovým Brodem. Jdeme zápas od zápasu, pak se budeme připravovat na jablonecké Vlky. Stoprocentně se připravíme, Vlci jsou bojovníci, kteří v tomto zápase bojovali a hráli velmi dobře. Nemůžeme podcenit ani minutu, jsou to moc šikovní kluci.