V Chomutově pálili jen porubští junioři, zvítězili 5:0

03.02.2024, Eva Suchánková

V sobotu 3. února vyrazili Porubané do Čech, kde je v rámci 33. kola Ligy juniorů přivítal Chomutov. V zápase padlo pět gólů, avšak pouze do jedné branky, a to za záda chomutovského Vavřeny.

Liga juniorů - 33.kolo so 3.2.14:30
Piráti Chomutov
0:5(0:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 27. Chromišin (Dobša), 28. Hansel (Janeček), 39. Matějka (Chromišin, Koida), 46. Matějka (Kalužík, Koida), 60. Hansel (Sobol P., Svozil). Rozhodčí Čamra – Janíček, Janíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 5:0. Diváci: 50.
Piráti Chomutov: Vavřena – Žižka, Svoboda, Zachariáš, Hynek, Filip, Česnohlídek – Rindoš, Bečvář, Pospíšil, Kincl, Vostiňák, Grosskopf, Bon, Hlaváček, Kalvoda, Friš, Klobouček
HC RT TORAX Poruba 2011: Sobol S. – Bodnar, Kalužík, Janeček, Telnov, Ševčuk, Karal – Chromišin, Sobol P., Šrubař, Hansel, Skřipčák, Dobša, Koida, Martiňák, Svozil, Matějka

První branka zápasu padla až ve druhé třetině z hole Illiy Chromišina. Krátce po něm vsítil puk mezi tři tyče Tomáš Hansel. Do třígólového vedení potom Porubu poslal Vojtěch Matějka. Třetí část utkání začala dvojí chybou ze strany domácích a Poruba tak měla k dispozici dvouminutovou přesilovku 5 na 3, Chomutovští se ale nedali. Přesto hostující tým bojoval a ve 46. minutě se znovu prosadil Vojtěch Matějka. Chvíli před poslední sirénou se o poslední branku postaral Tomáš Hansel.