Junioři vyjeli na trip do Čech, s Třemošnou padli vysoce 2:9

03.11.2023, Eva Suchánková

První listopadový pátek odehráli Porubané odložené 8. kolo Ligy juniorů. Zápasu se hned v první třetině chopili domácí a Porubští jejich gólovou linii nedokázali zastavit. Hned na druhý den, tedy 4. listopadu, mohou svou vysokou prohru odčinit, odehrají totiž utkání s pražskou Slavií.

Liga juniorů - 8.kolo pá 3.11.19:15
HC Meteor Třemošná
9:2(3:1, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Kaiser (Matějka, Fábera), 19. Krasanovský (Šmíd, Fábera), 20. Kaiser (Fábera, Matějka), 26. Kaiser (Malý, Matějka), 32. Matějka (Kaiser, Fábera), 37. Šmíd (Hnát, Bašta), 40. Prošek (Albrecht, Kuneš), 45. Fábera (Kaiser, Bašta), 59. Routa (Kuneš, Pluhař) – 20. Hansel (Dobša, Koida), 54. Hansel. Rozhodčí Turhobr – Malý, Uhlík. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1, 8:2, 9:2. Diváci: 44.
HC Meteor Třemošná: Bašta – Prošek, Malý, Tran Le, Holubec, Bláha, Hnát, Skala – Krasanovský, Beníšek, Fábera, Sieger, Kuneš, Pluhař, Albrecht, Kaiser, Routa, Matějka, Šmíd
HC RT TORAX Poruba 2011: Drabčík (21. Sobol) – Janeček, Činčala, Bodnar, Telnov, Kosina, Karal, Ševčuk – Dobša, Chromišin, Šrubař, Krásnohorský, Veselý, Hansel, Skřipčák, Rigo, Platzek, Koida, Martiňák, Graněčný

Na první gól se čekalo do 15. minuty, kdy domácí útočník Šimon Kaiser otevřel gólový účet zápasu. Následně se dvěma rychlými góly dostal Meteor do tříbrankového vedení zásluhou Matyáše Krasanovského a Šimona Kaisera. Krátce na to dokázali Porubané snížit zásluhou Tomáše Hansela, a tak týmy odcházely do kabin za stavu 3:1.

Do druhé třetiny vstoupil namísto Drabčíka do porubské brány Sobol. Zanedlouho rozjásal svůj tým Šimon Kaiser, když vstřelil svůj třetí gól. V přesné střelbě na branku pak pokračoval Jiří Matějka, Zdeněk Šmíd a 21 vteřin před sirénou zvýšil na šestibrankový náskok Hynek Prošek. Poslední perioda již byla o něco klidnější. Ze startu propálil Sobola Dominik Fábera. V 54. minutě se pak dokázal podruhé prosadit porubský Tomáš Hansel. Avšak poslední slovo v utkání měla stejně Třemošná, protože minutu a půl před koncem poslal puk mezi tři tyče hostující brány Tomáš Routa.