Junioři nedokázali v Čechách uhájit druhé vítězství, s Pískem padli 2:4

29.09.2023, Eva Suchánková

V pátek 29. září zakončili Porubané trip v Čechách. Zatímco ve čtvrtek na Kladně zvítězili 3:1, páteční zápas prohráli s Pískem 2:4, a tak domů vyrážejí pouze se třemi body.

Liga juniorů - 6.kolo pá 29.9.12:00
IHC Písek
4:2(1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Šipla (Kozlík, Vlček), 40. Zátopek (Dubský, Šipla), 43. Sládek (Velíšek, Pittr), 45. Fencl (Dubský, Zátopek) – 10. Rigo, 23. Sobol (Platzek). Rozhodčí Horažďovský – Stacho, Kubas. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2. Diváci: 55.
IHC Písek: Schacherl – Velíšek, Dvořák, Smetana, Prušák, Šipla, Mikeska, Čunát – Pittr, Hofrajtr, Kozlík, Fábera, Dubský, Zátopek, Sládek, Šindelář, Fencl, Vlček, Pospíchal
HC RT TORAX Poruba 2011: Sobol – Kalužík, Ševčuk, Bodnar, Janeček, Činčala, Telnov, Kosina – Veselý, Skřipčák, Granečný, Rigo, Platzek, Martiňák, Chromišin, Šrubař, Sobol, Matějka

Písečtí se již ve 3. minutě ujali vedení, když Tobias Šipla poslal svou střelu do brány hostujících. Porubané však moc dlouho nečekali a ještě v první třetině dokázali srovnat, když se ve vlastním oslabení prosadil Šimon Rigo.

Začátek druhé třetiny patřil gólu Petra Sobola, který svou proměněnou šancí zajistil Porubě jednobrankový náskok. Ten však jihočeští hokejisté stáhli těsně před koncem druhé části utkání z hole Jana Zátopka.

Třetí perioda pak patřila pouze gólům Písku. Nejprve se prosadil Ondřej Sládek a krátce po něm potvrdil vítězství domácího týmu Tomáš Fencl, tím také ukončil gólový účet zápasu.