Junioři v Čechách uhráli 3 body! Nad Kladnem zvítězili 3:1

28.09.2023, Eva Suchánková

Den české státnosti patřil 5. kolu Ligy juniorů, ve kterém se utkali Porubané s Rytíři. V zápase se oběma týmům naskytlo mnoho šancí, kterých se Ostravané chopili, a tak si na Kladně vybojovali výhru.

Liga juniorů - 5.kolo čt 28.9.13:15
Rytíři Kladno
1:3(1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Vimmer (Mack, Janský) – 19. Rigo (Šrubař, Janeček), 34. Sobol, 60. Sobol. Rozhodčí Turhobr – Hošťálek, Brtník. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:3. Diváci: 60.
Rytíři Kladno: Přikryl – Novák, Šátek, Janský, Nácovský, Šeba, Mack, Trojna – Spilka, Mejtský, Kupčo, Kut, Vimmer, Bačkovský, Netrh, Šabada, Nedvěd, Kulich, Šíma, Typolt
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček – Kalužík, Ševčuk, Bodnar, Janeček, Činčala, Telnov, Kosina – Veselý, Skřipčák, Granečný, Rigo, Platzek, Martiňák, Chromišin, Šrubař, Sobol, Matějka

Na první gól se nemuselo čekat příliš dlouho, protože kladenský útočník Štěpán Vimmer otevřel skóre již ve 4. minutě. Porubští dokázali odpovědět až o necelých 15 minut později, když se jim naskytla obrovská šance ve formě dvojí přesilové hry, kterou využil, svou dobře mířenou střelou, Šimon Rigo. Týmy šly tedy po první třetině do kabin za stavu 1:1.

Druhá perioda patřila nejen mnoho oslabením, se kterými si týmy dokázaly dobře poradit, ale také gólu Petra Sobola, který poslal Porubu do vedení.

Krátce před koncem základní hrací doby pak ještě Petr Sobol svým druhým gólem potvrdil vítězství hostujícího týmu a Porubané tak vítězí 3:1.