Ani střelecká převaha juniorům nepomohla, na ledě Techniky padli 0:3

30.10.2022, Eva Suchánková

V neděli 30. října vyjeli porubští junioři na led brněnské Techniky. Třinácté kolo ligy juniorů nabídlo souboj o 3. příčku tabulky ve skupině Východ. Vedení se v první třetině chopili domácí a do konce utkání si jej také dokázali udržet. Technika se tak vyšvihla v tabulce před Porubu, a ta odjíždí z Brna bez bodů.

Liga juniorů - 13.kolo ne 30.10.12:00
Technika Hockey Brno
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 08:10 Toman (Adam, E. Pospíšil; 5/5), 28:07 E. Pospíšil (5/5), 54:26 Toman (Adam; 5/5). Rozhodčí: Poláček – Jurčík, Šobáň. Diváci: 36. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 28:41. Průběh utkání: 3:0.
Technika Hockey Brno: Nešpůrek – A. Pospíšil, Holcman, Blaško, Čapka, Žák, Šupa, Svoboda – Sladký, Apolenář, Přidal, Szemmelroth, Trögner, Růžek, Fornál, Adam, Škodík, Toman, Líska, E. Pospíšil.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kelnar, Fišara, Černý, Falhar, Řepa, Hlaváč, Ševčuk – Elze, Koudelný, Šrubař, Chovanec, Moravec, Skřipčák, Kršík, Jánoš, Gnap, Konečný, Halata, Stasjuk.

Stav utkání otevřel v 9. minutě tým domácích hokejistů. Svou přesnou střelou zasunul puk do klece brněnský útočník Jan Toman. Následovalo vyloučení na straně Porubanů, Technice se však početní výhodu nepodařilo využít.

Druhá třetina přinesla pouze jeden gól pro domácí tým. Svou střelou potvrdil ve 29. minutě vedení Techniky Erik Pospíšil.

Ve třetí třetině přišla hned tři vyloučení. Dvě z nich si na své konto připsali domácí, Porubě se však početní výhody využít nepodařilo. Třetí, a poslední vyloučení v utkání, bylo na straně porubských, ani Technice se však faul hostujících nepodařilo potrestat gólem. Nakonec se stihl v 55. minutě ještě jednou prosadit Jan Toman a svým gólem uzavřel toto utkání za stavu 0:3.