Junioři v Kladně neuspěli a odváží si po prohře v prodloužení pouze jeden bod

18.12.2022, Eva Suchánková

V neděli 18. 12. vyjeli porubští junioři na kladenský led. Tento duel muselo rozseknout až prodloužení, ve kterém byli úspěšnější domácí. Porubští se tak vracejí domů pouze s jedním bodem.

Liga juniorů - 24.kolo ne 18.12.16:15
Rytíři Kladno
5:4p(0:0, 2:1, 2:3 – 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Koudelný (Moravec), 35. Sýkora (Hanousek, Marcinek), 40. Kouba (Hanousek, Kulich), 42. Spilka (Hvězda), 48. Černý (Elze, Hlaváč), 51. Chovanec (Stasjuk, Moravec), 54. Čarda (Spilka), 57. Moravec (Koudelný), 61. Kouba (Hanousek, Sýkora). Rozhodčí: Dyršmíd – Herles, Pěkný. Diváci: 50. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 30:41. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Rytíři Kladno: Gabriška – Čarda, Sýkora, Šeba, Šátek, Hvězda, Marcinek – Spilka, Kulich, Hurta, Kofroň, Hanousek, Kouba, Typolt, Jansa, Kut, Halfar.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kalužík, Fišara, Černý, Kosina, Řepa, Hlaváč – Elze, Koudelný, Prokeš, Chovanec, Moravec, Skřipčák, Gnap, Halata, Stasjuk.

První třetina nepřinesla žádnou branku. Přitom oba týmy měly k dispozici jednu přesilovou hru, kterou však využít nedokázali.

Na první gól se tak čekalo skoro do poloviny utkání, kdy skóre zápasu otevřel v oslabení porubský Jakub Koudelný. Rytíři však dokázali ještě před koncem druhé periody obrátit stav na svoji stranu po střelách Lukáše Sýkory a Ondřeje Kouby.

Třetí část utkání byla gólově nejpočetnější. Nejprve Richard Spilka posunul v přesilové hře Středočechy do dvougólového vedení. To ale Porubští dokázali rychle smazat zásluhou Vojtěcha Černého a Pavla Chovance. Drama ve třetí třetině pokračovalo až do úplného závěru, protože v 54. minutě odskočili Kladenští znovu do vedení po střele Matěje Čardy. To však dokázala Poruba opět srovnat gólem Davida Moravce.

Stav po základní hrací době byl tedy nerozhodný a zápas pokračoval do prodloužení, které však netrvalo příliš dlouho. O výhře Kladna rozhodl již po 36 sekundách svým druhým gólem v utkání Ondřej Kouba. Svěřenci Tomáše Potěšila tak těsně prohráli 4:5.