Předposlední zápas základní části Ligy juniorů skončil pro Porubu neúspěchem, když prohráli 0:4

10.03.2023, Eva Suchánková

V pátek 10. 3. zavítali porubští mladíci do Přerova, kde odehráli předposlední zápas před playoff. Porubským se tentokrát nepodařilo vstřelit jedinou branku, a tak domů odjeli bez bodu.

Liga juniorů - 41.kolo pá 10.3.18:45
HC ZUBR Přerov
4:0(0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. Halík (Pekr), 34. Hyža (Nesvadba, Brázda), 56. Kolařík (Veselý, Švejda), 60. Svoboda (Koblížek, Brázda). Rozhodčí: Koziol – Klimek, Přecechtěl. Diváci: 159. Vyloučení: 5:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 45:24. Průběh utkání: 4:0.
HC ZUBR Přerov: Žurek – Nášel, Brázda, Pekr, Veselý, Nesvadba, Koblížek, Holík – Štíbr, Kuchta, Šilhavý, Kolařík, Lysoněk, Svoboda, Hyža, Halík, Švejda, Buršík, Hanák.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček – Falhar, Hlaváč, Fišara, Řepa, Kalužík – Wawrzkiewicz, Koudelný, Skřipčák, Halata, Stasjuk, Chovanec, Gnap, Šrubař.

Na první gól se čekalo až do 32. minuty, první třetina tak stála převážně na gólmanech. O úvodní gól zápasu se postaral na konci přesilové hry přerovský útočník Matěj Halík. Zanedlouho se Zubry do dvoubrankového vedení poslal Patrik Hyža. Porubským se ke konci třetiny ještě vyskytla možnost ke vstřelení gólu v podobě přesilové hry, tu ale nevyužili.

Zubři ve třetí periodě ještě utvrdili své vedení dalšími dvěma góly, o které se zasloužili Ondřej Kolařík a následně v 60. minutě Petr Svoboda. Porubanům se v zápase nepodařila vstřelit jediná branka a týmy do kabin odcházely za konečného stavu 0:4.