Střelecké hody, ovšem bez výhry! Zubři dali v RT TORAX ARENĚ bura

09.10.2022, Gabriela Juříková

Porubští junioři přivítali v rámci 8. kola v RT TORAX ARENĚ Přerov, s kterým v přípravě prohráli 0:3. V neděli 9. října prožívali deja vu. Marek Slíž čelil 49 střelám a jelikož porubská ofenzíva vyšla s 32 střelami i tak na prázdno, prohráli junioři 0:5. Zubři se tak minimálně do 21. října dostali na první místo právě před Porubu.

Liga juniorů - 9.kolo ne 9.10.13:30
HC ZUBR Přerov
0:5(0:0, 0:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 22:50 Švejda (Holík, Halík; 5/4), 41:49 Kolařík (Kuchta; 5/5), 43:51 Šilhavý (Halík, Holík; 5/4), 44:45 Halík (Šilhavý, Švejda; 5/4), 57:17 Kuchta (Veselý, Mašek; 5/5). Rozhodčí: Kapitanov – Vengřín, Gančarčík. Diváci: 100. Vyloučení: 8:0. Využití: 0:3. Střely na branku: 32:49. Průběh utkání: 0:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kelnar, Fišara, Černý, Řepa, Hlaváč, Ševčuk – Elze, Koudelný, Chovanec, Moravec, Skřipčák, Gnap, Halata, Stasjuk, Chlán, Konečný, Krčmarský, Šrubař.
HC ZUBR Přerov: Žurek – Brázda, Pekr, Billa, Veselý, Koblížek, Holík, Nášel – Štíbr, Mašek, Hlůšek, Šilhavý, Kolařík, Svoboda, Hyža, Halík, Švejda, Buršík, Kuchta.

První třetina byla vyrovnaná. Přinesla po jednom vyloučení na obou stranách a osmi střelách na gólmany. Ale od druhé třetiny se obraz hry naklonil na stranu Přerova, který v pátečním kole zaváhal.
Marek Slíž v této třetině čelil 28 střelám a celý tým hrál čtyři oslabení. Z toho padla jediná branka, kterou se Zubři dostali do vedení ve 23. minutě gólem Petra Švejdy.

Třetí třetina byla z pohledu RT TORAX střelecky výrazně lepší, jenže Žurka nepokořil. Hosté s 13 střel vytěžili další čtyři góly. Ve druhé minutě třetího dějství se prosadil Ondřej Kolařík. Pak přišly dvě oslabení za sebou, která Přerov využil. Ve 44. minutě ukončil trest Elzeho Michal Šilhavý a vzápětí si trest odbyl jen 11 vteřinách Kelnar, když střílel Matěj Halík. Na konci základní hrací doby dokončil porubský zmar Tobiáš Kuchta. Zubři se výhrou dostali v tabulce na první místo právě před RT TORAX.