Zpět na vítězné vlně! Porubští junioři dokázali porazit Kladno 3:0 a připisují si druhou výhru v řadě

28.09.2022, Patrik Rošič

Ve středu 28. září odehráli porubští junioři páté kolo Ligy juniorů na svém ledě proti kladenským Rytířům. I zde byl mírný favorit jasný. Porubané však ale hráli zodpovědně a góly z přesilovky, oslabení a z herní situace 5 na 5 si dokázali vytvořit dostatečný náskok. Navíc Marek Slíž nepovolil do své sítě ani jeden puk, a tak si připsal v sezoně druhou vychytanou nulu.

Liga juniorů - 5.kolo st 28.9.16:45
Rytíři Kladno
Branky a nahrávky: 21:53 Hlaváč (Moravec, Koudelný; 5/4), 37:20 Elze (Hlaváč; 5/5), 47:43 Halata (4/5). Rozhodčí: Konvička – Bartek, Klimek. Diváci: 30. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 42:28. Průběh utkání: 3:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kelnar, Fišara, Černý, Ševčuk, Řepa, Falhar, Hlaváč – Elze, Koudelný, Šrubař, Prokeš, Hradil, Moravec, Skřipčák, Kršík, Jánoš, Gnap, Halata, Stasjuk.
Rytíři Kladno: Hykel – Čarda, Sýkora, Burger, Šeba, Nácovský, Šátek – Šilhavý, Spilka, Kulich, Hurta, Hanousek, Typolt, Vimmer, Kočka, Hvězda, Křišťan, Halfar.

Na první gól se čekalo docela dlouho a to až do 22. minuty zápasu. Početní výhodu dokázal využit svou přesnou střelou mezi tři tyče Filip Hlaváč. Následně opět dvakrát mířili na trestnou Rytíři a jednou Porubané. Přesilovky však využity nebyly. A když se se tyto šance nepodařilo využít, tak padl gól ve hře 5 na 5 opět do branky Kladna. Na 2:0 navýšil Daniel Elze.

Třetí a poslední branka utkání padla v čase 47:43. To domácí junioři zvládli vstřelit další gól při vlastním oslabení díky Matěji Halatovi. Porubští tak z pěti zápasů vyhráli už čtvrté střetnutí, tentokrát poměrem 3:0.