Dorostenci začali skupinu o umístění vítězně, Havlíčkův Brod porazili 4:2

10.03.2022, Patrik Rošič

Dorostenci začali ve čtvrtek 10. března skupinu o umístění. Los čtyřčlenné tabulky vyslal Porubu do Havlíčkova Brodu, kde Porubané začali tuto část sezóny úspěšně. Porubští pokaždé v utkání vedli, domácí sice dokázali vyrovnat, červenobílí si však v úvodu třetí dvacetiminutovky vzali vedení zpět a v 59. minutě svou výhru potvrdili gólem do prázdné brány.

Extraliga dorostu - OU1 čt 10.3.18:15
BK Havlíčkův Brod
2:4(1:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. P. Mrtka, 24. R. Mrtka (Koubek, P. Mrtka) – 1. Kršík (Wardas), 6. Veselý (Vehovský), 42. Vehovský (Moravec), 59. Jeřábek. Rozhodčí: Bernat – Bohuněk, Landsmann. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 31:25. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
BK Havlíčkův Brod: Beran – Adam, Vaněček, P. Mrtka, Ondruš, R. Mrtka, Novotný, Chymo – Teplý, Kuprijanov, Bakus, Fiala, Koubek, Nosek, Prchal, Bernard, Nový, Smetánka
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Jeřábek, Janeček, Kalužík, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Konečný, Wendelín, Veselý, Moravec, Šrubař, Wardas, Vehovský

První třetinu ovládli Porubané, nejlépe se jim však povedl úvod zápasu. Uběhlo pouze 20 vteřin a na světelné tabuli svítilo 0:1. Štěpán Kršík vypálil z pravého kruhu a kotouč doputoval přesně do levé šibenice. Za chvíli mohla Poruba navýšit na dvoubrankový rozdíl z přesilové hry, tu však využít nedokázali, což jim moc vadit nemuselo. Uběhla totiž jedna minuta, když Matyáš Veselý zakončil do poloprázdné brány. Na to ale domácí našli odpověď a na 1:2 upravil Patrik Mrtka. Do konce periody se ještě vylučovalo na straně Brodu. I tato početní výhoda nebyla využita.

V druhé části se převážně rozdávaly trestné minuty. Nejprve zamířil na trestnou lavici Kršík, čehož domácí dorostenci dokázali bez váhaní využít. Uběhlo pouze 16 vteřin, když vyrovnával Radim Mrtka. Po inkasované brance se musela Poruba opět bránit ve čtyřech. Tentokrát byly obranné formace s brankářem bez chybné. To platilo i o dalším oslabení červenobílých a skóre se tedy neměnilo. Žádné změny nepřišly ani v závěru periody, kdy přesilovku hráli Porubaném a tak se šlo da šaten za stavu 2:2

V třetí dvacetiminutovce provedli rozhodčí nejméně záznamů do zápisu o utkání. První záznam přišel rychle už ve 42. minutě. Maxim Vehovský vystřelil lehký projektil z levého kruhu a Beranovi puk proletěl těsně nad jeho ramenem. Potom se dlouho nic nedělo a na další důležitý okamžik se čekalo až do 59. minuty. Ondřej Jeřábek dokázal poslat kotouč přes celé hřiště do prázdné brány a Poruba vedla 4:2. Po vstřelené brance ještě ale Porubští nabídli domácím jednu početní výhodu a Havlíčkův Brod to znovu zkoušel v šesti. Branku už ale vsítit nedokázal, a tak porubští dorostenci dokázali vyhrát 4:2.