Povinné vítězství, Poruba před reprezentační přestávkou nasypala Kadani šest gólů

06.11.2021, Pavlína Vítková

V rámci 19. kola Chance ligy přivítali Porubští na domácí půdě Trhače Kadaň. A od úvodních minut bylo patrné, proč jsou hosté posledním celkem tabulky. Hráči RT TORAXu měli viditelnou převahu a nakonec zvítězili jednoznačným výsledkem 6:1.

CHANCE LIGA - 19.kolo so 6.11.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
SK Trhači Kadaň
6:1(2:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Urbanec (Szathmáry, Hrníčko), 13. Korkiakoski (Barinka, Stloukal), 38. Jenyš (Vachovec), 42. Stloukal (Szathmáry, Urbanec), 51. Stloukal (Hrníčko, Szathmáry), 58. Bitten (TS) – 47. Zabloudil (Bernat). Rozhodčí: Mrkva, Marek – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 659. Střely na branku: 39:14. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Barinka, Houdek, Szathmáry, Urbanec, Žovinec, Voráček – Stloukal, Réway, Korkiakoski – Bitten, Toman, Hrníčko – Jenyš, Vachovec, Gřeš – Brodek, Sandström, Kanko.
SK Trhači Kadaň: Běhula – Kabelka, Steinocher, Zorko, Štochl, Kuboš, Havlín – Valujskij, Mežnar, Routa – Bernat, Čech, Zabloudil – Homer, Konášek, Bahdasaran.

Poruba měla od začátku zápasu jasnou herní převahu, obrana Kadaně nestíhala pokrývat ostravské akce. Nakonec první branka padla v čase 06:32, kdy při přesilovce otevřel skóre Patrik Urbanec a zapsal tak svůj první letošní gól. Druhý zásah přidal ve třinácté minutě po Barinkově nahrávce Markus Korkiakoski a zvýšil porubský náskok. Další pokusy už ale nebyly přesné a do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:0.

V prostřední části již hra Poruby tolik zajímavých momentů nenabízela, do útoku se několikrát drali i hosté. Jejich střely však s přehledem pochytal Adam Brízgala. Už se zdálo, že v této třetině nepadne žádná branka, v čase 38:00 se ale do úniku dostal Pavel Jenyš, zakončil blafákem a zařídil třígólové vedení.

Další důvod k radosti přišel hned v úvodu třetí třetiny. Branku s pořadovým číslem čtyři přidal Petr Stloukal. Trhačům se nicméně přeci jen povedlo vstřelit alespoň „čestný“ gól. Tomáš Bernat v pádu dokázal najít Zdeňka Zabloudila a ten snížil. O chvilku později se ale opět ke kotouči dostal Petr Stloukal a brankář Běhula musel lovit z brány pátý gól. O výsledku už tak bylo de facto jasno. Po faulu na Radima Tomana se však domácí tým ještě dočkal trestného střílení, které proměnil Samuel Bitten. Poruba tak zvítězila vysokým rozdílem 6:1.

Ohlasy k utkání

David Moravec (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme rádi, že jsme vyhráli. Kadaň je sice slabý soupeř, ale jsou houževnatí a mají taktické postavení. Jinak my máme problém s proměňováním šancí, což je způsobeno i sebevědomím. Vyhráli jsme ale 6:1, i když jsme branek mohli dát víc, ale spíš jde o vyložené šance. Párkrát jsme jeli sami na branku a musím říct, že jim brankář docela dobře zachytal.

Vladimír Růžička (SK Trhači Kadaň): Myslím si, že každý zápas je víceméně stejný. Máme mužstvo takové jaké máme a většinou jenom čekáme, kolik to bude gólů. Dnes jsme ani moc neohrozili bránu soupeře a Poruba nás jednoznačně přehrávala. Výsledek je 6:1, a kdyby brankář dnes takhle nezachytal, tak bychom dostali mnohem víc branek.