Předposlední Rožnov zaskočil B-mužstvo, hosté ustáli mohutný tlak a rozhodli v prodloužení

30.09.2017, René Chyla

Měla to být jednoznačná záležitost, místo toho ale přišlo nečekané trápení s hořkým rozuzlením. Rožnov pod Radhoštěm musel od šesté minuty dohrávat pouze na dvě obranné dvojice, i přesto ale dokázal ještě v první třetině třikrát udeřit a odejít do šaten s dvoubrankovým náskokem. Domácí sice zařadili následně na vyšší rychlostní stupeň, co ale nechytil osmnáctiletý Jakub Machač, zastavila hned několikrát branková konstrukce. Hosté taktickým vyhazováním do středního pásma a ojedinělým brejky dotáhli zápas až do prodloužení, v němž Martin Kroupa rozhodl nejen o výhře, ale také o prvním překvapení soutěže a o tom, že Suchánkovi svěřenci si na premiérovou domácí výhru budou muset ještě minimálně týden počkat.

Krajská liga Moravskoslezského kraje - 3.kolo so 30.9.17:00
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Rožnov pod Radhoštěm
3:4p(1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Gola R., 24. Rosypka, 53. Kuncek (Černín) – 10. Švajda (Valentík, Krejčí), 13. Vyvíjal (Valentík, Kroupa), 17. Štefek (Babiš), 64. Kroupa. Rozhodčí: Vaculík – Hecht, Řezáč. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 122. Střely na branku: 41:21 (13:10, 11:5, 15:4 – 2:2). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.
HC RT TORAX Poruba "B": Zavadil – Hranoš, Černín, Široký, Ščurek, Dvořák, Poláček, Prepsl – Gola R., Vidlák, Rosypka – Bernát, Sysala, Kuncek – Kurnik, Kameníček, Veselý
HC Rožnov pod Radhoštěm: Machač – Švrček, Mynarčík, Valentík, Babiš, Vítek – Krejčí, Kunčický, Švajda, Vyvíjal, Kroupa, Fojtů, Holý, Cvečka, Štefek

Hvězdy zápasu

Michal Valentík (RPR) (0+2)
Petr Fojtů (RPR) (0+0)
Vojtěch Černín (POR) (0+1)

Pozdržený začátek, předčasný konec Švrčka a chytrost Valentíka

Zápas začal o něco později, jelikož jeden z hostů při rozbruslení vyslal směrem k bráně takovou dělovku, že to odneslo plexisklo, a tak se vyčkávalo na jeho náhradu. Porubští hokejisté ale začali o poznání aktivněji, z několika příležitostí ale nedokázali nic vytěžit a z ojedinělé akce tak Rožnov pod Radhoštěm otevřel v desáté minutě skóre zápasu. Ještě před první brankou ale dostal do obličeje pukem Jakub Švrček a zápas pro něj tak předčasně skončil, útočník hostů odnesl nepříjemné střetnutí zlomeným nosem. Kamil Valentík tedy vyslal ideální zadovku z rohu kluziště před branku, kde už stál připravený Petr Švajda, který měl před sebou už prázdnou branku – 0:1. Za dvě minuty už bylo vyrovnáno, když Robin Gola zachytil puk ve středním pásmu, po levé straně si najel až před hostujícího gólmana, kterého překonal střelou nad beton – 1:1.


Lekce z produktivity

Domácím však radost z vyrovnání rychle opadla, hosté totiž bleskově odpověděli. Martin Kroupa pouze vyhodil puk z obranného pásma, na červené ale číhal Filip Vyvíjal, který ujel porubským bekům a střelou k pravé tyči nedal Zavadilovi žádnou šanci – 1:2. Domácí pak zřejmě docílili vyrovnání, nicméně branka po zásahu vysokou holí nemohla být uznána. Rožnov pak Porubským uštědřil pořádnou lekci z produktivity. Poté, co se hosté ubránili tlaku ostravských borců, promáchl při výskoku na modré Michael Hranoš, přičemž se v tu chvíli za obranu dostal Petr Štefek a ani on v úniku nezahálel a překonal Jana Zavadila střelou nad vyrážečku – 1:3.


Rosypkova naděje a promrhaná přesilovka pět na tři

HC RT TORAX se nadechl hned na začátku druhé třetiny. Ve 24. minutě zachytil na modré vyhození jednoho z hostů Vladimír Rosypka, který si udělal pár kroků na pravý kruh, odkud zamířil na milimetr přesně ke vzdálenější tyči – 2:3. O tři minuty později se přes tři hráče prodral Antonín Kurnik, v rozhodující chvíli byl ale faulován, a tak rozhodčí poslal Rožnov do čtyř. Po vyhraném buly ale hosté vyhodili puk z kluziště a před Porubou tak zívala 116 sekund dlouhá dvojnásobná početní výhoda. Tu ale Ostravané promrhali a vzhledem k tomu, že do přestávky žádnou ze svých akcí nedotáhli do kýženého konce, museli ve třetí třetině dotahovat jednobrankové manko.


Rosypkova tyč a Kunckova parádička

Ve 42. minutě zahrozili nečekaně hosté z Rožnova pod Radhoštěm. Petr Fojtů poslal zpoza branky lišácky puk najíždějícímu Martinu Kroupovi, toho ale Jan Zavadil spolehlivě vychytal. Na druhé straně se zase Vladimír Rosypka zbavil dvou statických hráčů a zkušeně si položil také gólmana, jeho rána ale mířila pouze do tyče. O šest minut později se porubský útočník prodral do pásma znovu, tentokrát však ztroskotal na osmnáctiletému Jakubu Machačovi. Vyrovnání se ale domácí přeci jen dočkali. Luděk Kuncek si od obranné modré udělal útočný výlet sám do pásma, kdy se zbavil několika hráčů a z levého kruhu pak vymetl levý růžek Machačovy klece – 3:3.


Smolař Vidlák, beton Rožnova a Kroupovo spasení

Blízko vytouženému obratu byl v přesilovce na konci 57. minuty Martin Vidlák, ten z dorážky ale trefil pouze tyč. Porubští v závěru tlačili, hráči Rožnova však spoléhali na svou osvědčenou taktiku z celého zápasu, když jim stačilo vyhazovat puk pouze do středního pásma. Utkání tak dospělo až do prodloužení, kde nejprve Ostravané zapomněli na Martina Kroupu, toho si ale vychutnal porubský gólman. Na další únik už byl ale Jan Zavadil krátký, když se před ním sám zjevil opět Martin Kroupa, který přehodil pravý gólmanův beton – 3:4.


Ostatní zápasy 3. kola

Bohumínvs.Frýdek-Místek "B"1:2
Krnovvs.Orlová3:2
Český Těšínvs.Nový Jičín "B"9:1
Horní Benešovvs.Studénkaodloženo

Ohlasy k utkání

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba "B"): Panuje velké zklamání. Zejména v prvních dvou třetinách jsme hráli velmi špatně, dovolili jsme soupeři rozehrávku a to bylo zlé. Nás jako trenéry velmi trápí, že jsme museli stáhnout mužstvo na dvě pětky a takto hrát zhruba od padesáté minuty. Pak už jsme si vytvořili plno brankových příležitostí, které jsme ale bohužel neproměnili. Hosté rozhodli v prodloužení po individuální chybě, ale utkání se odvíjelo zejména podle toho, co jsme předváděli v prvních dvou třetinách, kdy jsme byli laxní, bez forčekinku, bez důrazu a hlavně bez bruslení. Nenavázali jsme na výborný výkon z Frýdku-Místku, přístup hráčů byl velmi špatný a my jako trenéři jsme velmi rozčarováni a zklamáni.

Lubomír Poruba (HC Rožnov pod Radhoštěm): Přijeli jsme velmi oslabeni, máme totiž hodně zraněných hráčů, navíc nám už v šesté minutě vypadl po zásahu pukem další hráč, a tak jsme museli hrát pouze na čtyři obránce. I tak si ale myslím, že diváci viděli velmi pěkný hokej. Poruba sice v závěru tlačila, ale podržel nás určitě hlavně gólman. V prodloužení už je to vabank a hlavně o štěstí, které se k nám v tomto utkání přiklonilo, za což jsme samozřejmě velmi rádi, protože poslední zápasy jsme pořád jen dotahovali.

Tabulka po neúplném 3. kole

mužstvo zápasyskórebody
1.Český Těšín 320:86
2.Studénka 210:56
3.Krnov 311:76
4.Frýdek-Místek "B" 313:136
5.Orlová 312:105
6.Bohumín 315:94
7.Poruba "B" 313:134
8.Horní Benešov 26:113
9.Rožnov pod Radhoštěm 312:152
10.Nový Jičín "B" 34:250