Vyhraný zápas se má oslavovat pouze do půlnoci, směje se Tomáš Pastor

Soňa Molatová, 28.01.2020
Vítězství za tři body, nula inkasovaných gólů, ale také drobné šarvátky. Úterní duel s Chomutovem nabídl od všeho trochu. Jednou z nejvýraznějších tváří porubských obranných řad byl Tomáš Pastor, který během úterního zápasu s Piráty ukázal, že srdnatě brání nejen kasu a obranné pásmo Poruby, ale také své spoluhráče, kterých se během několika strkanic bez mrknutí oka zastával. „Litoměřice i Chomutov věděly, že jedou do Ostravy, která prohrála několik zápasů za sebou a určitě byli naštvaní, že prohrávají s týmem, jemuž se teď nedaří,“ přemítá urostlý bek nad otázkou, co k napjatým situacím vedlo.

Jak byste zhodnotil úterní zápas?
„Skvěle ubojovaný. Tohle nám v posledních zápasech scházelo. Předvedli jsme výbornou týmovou hru ‚jeden za všechny‘, tak jak jsme to hráli na začátku sezóny. Samozřejmě nás podpořil úžasný výkon gólmana.“

Poruba si ze zápasu s Chomutovem odnesla kromě tří bodů také čisté konto, což je samozřejmě zásluha především Frederika Foltána, ale také obránců…
„Myslím, že je to zásluha celého týmu. Defenzíva nezačíná v obranném pásmu, ale už po ztrátě kotouče v útočné třetině. Od toho se vše odvíjí. Skvěle jsme blokovali střely, pokryli jsme si předbrankový prostor a samozřejmě to pak gólman zavřel. Je to pro nás velké plus do dalších zápasů.“

Vy sám jste týmu nějakou dobu v obranných řadách scházel. Co vás trápilo?
„Já jsem měl natažené postranní vazy v koleni.“

Duel s Chomutovem přinesl také situace, které byly trochu napjaté. Jan Káňa se na ledě připletl do několika strkanic, Vy sám jste byl těchto momentů také účasten. Co tyto situace do utkání přineslo?
„Tohle souvisí s tím, co jsem předtím říkal. Hráli jsme v utkání s Piráty ‚jeden za všechny, všichni za jednoho‘, a tyhle situace k tomu patří. Zastávat se svých spoluhráčů.“

Přišel Vám v tomhle směru Chomutov kousavější?
„Právě, že ani ne! Litoměřice i Chomutov věděly, že jedou do Ostravy, která prohrála několik zápasů za sebou a určitě byli naštvaní, že prohrávají s týmem, jemuž se teď nedaří. Takže potom hledali různé cesty, jak to změnit. Tohle k zápasům patří. My jsme se jednoduše zastali jeden druhého.“

Za dva dny jste odehráli dva zápasy. Musí to být poměrně náročné. Co Vás teď čeká, jak bude vypadat středeční program?
„Teď nás čeká povinná regenerace, takže nějaké kolo, výklus… Ve středu máme den volna. Říká se, že každý zápas se má oslavovat pouze do půlnoci a pak se začíná na novo. Uděláme si nějaký hezký den a ve čtvrtek zase zpátky na led.“

Výkon týmu se začal v posledních dvou zápasech poměrně zvedat, pomýšlíte stále minimálně na sedmou příčku?
„Kdybych řekl, že pomýšlíme na sedmé místo, tak bych lhal. Ta ztráta na šesté místo je tuším devět bodů. Do konce druhé části zbývá ještě spousta zápasů, takže se musíme pokusit dohnat to, co jsme ztratili a zdramatizovat boj o šestku, protože je určitě zajímavé jít rovnou do čtvrtfinále.