Věším brusle na hřebík, Jan Puškár ukončil kariéru v HC RT TORAX

Lukáš Bajgar, 30.12.2018
V dresu HC RT TORAX Poruba 2011 se již více neobjeví talentovaný obránce Jan Puškár, mladý hráč ve svých pětadvaceti letech ukončil během vánočních svátků spolupráci s místním klubem. „Bohužel už nemám hokej na prvním místě,“ loučí se miláček porubských tribun v krátkém interview.

Jan Puškár během vánočního období rozvázal spolupráci s HC RT TORAX a pomyslně pověsil své brusle na hřebík. „Skončil jsem z mnoha důvodů, momentálně nemám hokej na prvním místě. Bohužel jsem se na začátku sezóny zranil a od té doby jsem jen trénoval a rozehrával se v Orlové, chtěl jsem se někam hokejově posunout. Ale cítil jsem, že šanci nedostanu,“ vysvětluje bek s dvaasedmdesátkou na zádech. Jana Puškára potkalo v letním přípravném období nepříjemné zranění a místo ladění formy na Chance ligu musel několik týdnů pauzírovat, úvod soutěže však zachytil v plné formě ve zmiňované druholigové Orlové po boku dalších beků, kteří do Chance ligy nakonec – na rozdíl od něj – zasáhli a kteří už v klubu ani nepůsobí.

„Rád bych ale s hokejem pokračoval a skloubil jej s prací, pokud to půjde. A pokud ne, skončím úplně, možná se po novém roce objevím v některém z okolních týmů,“ pokračuje mladý obránce. Nutno připomenout trochu statistik, kterých Jan Puškár v dresu ostravského celku docílil. K prvnímu utkání nastoupil 1. února 2014 proti Orlové a byl u vysoké výhry 9:2 (foto na konci článku), nakonec v dresu Poruby odehrál celkově 150 mistrovských utkání s bilancí 8 + 21, byť oficiální statistiky díky chybě v zápise o utkání hovoří o bilanci 7 + 22. Poslední zápas si připsal v barážovém utkání proti Jablonci, mimochodem se v téže baráži stal nejproduktivnějším bekem HC RT TORAX. Pozoruhodnější je ale statistika, která hovoří jasně – pokud Puškár v lize či v přípravě bodoval, bodovala i Poruba – z jedenatřiceti utkání hned devětadvacetkrát.

Co napsat na závěr? Jan Puškár v anketě o nejlepšího hráče HC RT TORAX v posledních dvou letech za sebou jednoznačně dominoval, jeho první rozhovor nebyl ve čtenosti webu dodnes překonán, a mohl se a stále se může těšit obrovské podpory tribun. A aby ne, zatímco první roky HC RT TORAX jsou spjaty především s oblibou Luďka Krayzla, ty následující si ikonicky uzmul jak nyní už bývalý kapitán David Zachar, tak právě Jan Puškár, místní odchovanec, jenž se zatím jako poslední dokázal svými výkony a svou pílí z juniorky vypracovat do stabilního kádru A-týmu. „Rád bych všem fanouškům poděkoval za podporu,“ uzavírá krátké povídání. Hráči samotnému lze jen popřát, ať se mu v životě co nejvíce daří.