Venkovní trápení je fuč! Snad nás to nastartuje, věří krotitel Lvů Bednář

Adam Bagar, 22.11.2015
Sérii čtyř tripů na cizí stadiony zakončili porubští hokejisté výjezdem do daleké Břeclavi, kde toužili napravit předchozí nezdary. Z Nového Jičína, Frýdku-Místku a Kopřivnice se RT TORAX vrátil s pouhým jedním bodem, ale na jihu Moravy už zabral, potvrdil roli favorita a zpáteční cestu si zpříjemnil důležitým vítězstvím 5:2. Svěřenci trenéra Sršně nejdříve parádně sehráli třígólové prostřední dějství a v závěru potvrdili triumf dvěma zásahy při vlastním oslabení. O ně se postarala havířovská posila Lukáš Bednář. "Konečně jsme to zlomili! Snad budeme pokračovat ve stejném duchu," věří šikovný útočník s pětapadesátkou na zádech.

První třetina však nenasvědčovala tomu, že by Porubští měli zápas bez problémů ovládnout. Lvi totiž nepříjemně kousali a hrstka diváků v úvodních dvaceti minutách branku neviděla. "Zpočátku to bylo z obou stran takové opatrné a hrálo se víc do obrany," přiznává Bednář s tím, že hostům pomohla rychle vstřelená branka na startu druhé dvacetiminutovky. "Pak přišel další gól a hned se nám hrálo lépe." Poznal to hlavně břeclavský gólman Michal Šurý, který se v této herní pasáži ocitl pod střeleckou palbou.

Do třetí periody se nakonec šlo za stavu 1:3 a Lvi ještě mohli ostravskému týmu zatopit během řady přesilovek. Jenže opak byl pravdou. "Přišly tam dvě chyby ve vlastní přesilovce, které jsme potrestali. To asi rozhodlo," domnívá se šťastný střelec Lukáš Bednář. Obzvláště jeho gól na 1:4 stál za to. Na útočné modré ho ideálně našel Martin Buček a havířovský hokejista zcela chladnokrevně vykoupal Šurého. "Věděl jsem, že půjdu do zvratné kličky. Kluci říkali, že to bylo pěkné a chválili mě," prozrazuje Bednář.

Poruba zdolala bezzubé Lvy, Bednář udeřil dvakrát v oslabení »

"A druhá situace? Obránce Břeclavi mě trefil do nohy, když jsem se snažil jeho pokus vykrýt. Ujel jsem a hodil to gólmanovi k levé tyčce, kde měl místo," popisuje své trefy, o něž se velmi netradičně postaral při vlastním oslabení. "Vstřelit dvě branky při početní nevýhodě se mi stalo asi po hodně dlouhé době. Možná v žácích, ale mezi muži to bylo určitě poprvé," pátrá v paměti Bednář. Toho netěšily pouze dva střelecké úspěchy, ale především prolomení bilance na cizích kluzištích, kde Porubští třikrát padli.

Nejdřív nestačili na Nový Jičín, vzápětí schytali debakl ve Frýdku-Místku a nakonec nezvládli ani prodloužení na ledě Kopřivnice. "Jsme rádi, že jsme to konečně zlomili. Doufám, že v tom budeme pokračovat v dalších zápasech." V nich už se Poruba vrátí do svého domácího stánku. "Už toho cestování bylo moc a ani ty návraty z venkovních zápasů, když se prohraje, nejsou ideální. Teď se konečně vracíme na svůj led a věříme, že nás výhra nastartuje," líčí odhodlaně autor už šesti porubských branek.