VIDEO: Nikdy se nezměním, jsem bijec! hlásá řízný bek Jan Fišera

Lukáš Bajgar, 21.03.2018
Čtvrté semifinálové utkání HC RT TORAX Poruba 2011 na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí nepřineslo tolik kýžený postup do finále, ostravští hráči tentokráte pálili slepými, a když k tomu dvakrát sami inkasovali, zrodil se papírově neočekávaný, avšak vzhledem vyrovnanosti série možná i předpokládaný výsledek. Série se stěhuje naposledy do Poruby a ve čtvrtek 22. března bude jasno. „Bobři to s námi nebudou mít jednoduché,“ předesílá Jan Fišera před rozhodující bitvou. Článek doplněn o exkluzivní video jednoho z fanoušků!

Jak byste zhodnotil čtvrté utkání semifinálové série, divácky bylo možná nejvíce opatrné, že?
„Utkání bylo od začátku z obou stran opatrné, nikdo nechtěl udělat první chybu a pustit soupeře do vedení. Závěr už ale opatrný rozhodně nebyl.“

Zatímco ve druhém a ve třetím zápase se šlo hodně do těla a Porubu trápila nedisciplinovanost, přineslo úterý poměrně klidnou podívanou, čím to?
„V zápase jsme nechtěli být my těmi vylučovanými. Jenom bychom nastartovali soupeře do utkání, řekli jsme si, že výsledek 0:0 bude hrát spíše v náš prospěch, že domácí mají nůž na krku a že půjdou po nás…“

Klidná podívaná skončila několik vteřin před koncem, nejdříve byli vyloučeni oba bratři Káňové, Tomáš dokonce roztrhal Petru Dvořákovi dres. Oč v obou konfliktech šlo?
„K incidentům můžu říct jen to, že si o to Petr Dvořák koledoval celou sérii. Bylo jen otázkou času, kdo mu co udělá. Navíc může být fakt rád, že to odnesl jen ten roztrhaný dres.“

Sám jste se v utkání objevil až 11 vteřin před závěrečnou sirénou a strávil na ledě čtyři sekundy. Přesto jste se postavil největšímu hráči soupeře – Jiřímu Hajdovi – jednalo se o taktický počin?
„Ano, byla to daná taktika. Určitě jsme nechtěli riskovat zranění našich klíčových hráčů. Zvláště po všech strkanicích před tímto střídáním.“

I tak nastala po vaší šarvátce zvláštní situace – Hajda se před diváky vítězoslavně chlubil, na druhou stranu jste toto gesto udělal i vy, kdo tedy bitvu vyhrál?
„Mám za to, že hráč, který první spadne na led a zůstane na něm ležet, tak bitku automaticky prohrává… Ale domácí „rváč“ toto pravidlo asi nezná, asi proto se vyděkoval domácímu publiku.“

Do Poruby jste přišel s nálepkou bijce, exporubský Tomčák na vás jistě z minulého playoff dodnes nemile vzpomíná. Přesto do úterního zápasu nepřišel jediný exces či konflikt, změnil jste se?
„Já se nezměním nikdy! Nálepky „bijec“ se už asi nikdy nezbavím, patří k mému stylu hokeje, který určitě nehodlám měnit. Doteď jsem nemusel sjednávat žádný respekt, možná proto jsem vypadal trochu klidněji.“

Co tedy vzkázat fanouškům a soupeři do posledního utkání?
„Bobři se mají určitě nač těšit, nebudou to mít s námi jednoduché, protože za výkony během celé sezóny si Poruba finále zaslouží více. A co vzkázat fanouškům? Ať jich přijde co nejvíce, protože jsou naším šestým hráčem. Jsme určitě rádi, že za námi jezdí na venkovní zápasy a za to jim všem patří velký dík. Vždyť místo do práce jedou na Porubu, neskutečné!“

Fanouškovské video souboje Jana Fišery s Jiřím Hajdou

STATISTIKY & FAKTA: JAN FIŠERA #49
Věk: 30 let, narozen 6. října 1987 Výška: 195 cm Váha: 115 kg Post: obránce, hokejku drží napravo Kluby: Hokejový klub Opava (2004-2008 a 2017-2018), HC Kometa Brno (2006-2007), AZ Havířov (2006-2007), HC Uničov (2007-2008), Solway Sharks / Norsko (2008-2009), Dunaújváros AC / Maďarsko (2009-2010), HC Bobři Valašské Meziříčí (2010-2011, 2014-2015), HC Benešov (2011-2012), HC Lvi Břeclav (2012-2013), HK Nový Jičín (2012-2014), HC Orlová (2013-2014), HC Milevsko (2013-2014), SK Karviná (2014-2016), HC Frýdek-Místek (2015-2016), HC Technika Brno (2016-2017), Draci Šumperk (2016-2017) Úspěchy: postup do WSM ligy (2016), stříbro Maďarsko (2010)