V rámci generálky změří RT TORAX síly s Valašským hokejovým klubem

René Chyla, 07.09.2015
Poslední přípravný zápas Porubských na nadcházející sezónu klepe na dveře. A na ostravském ledě se nepředstaví nikdo jiný, než ambiciózní VHK Vsetín, který se, stejně jako Frýdeckomístečtí, netají touhou postoupit o třídu výše. Valašský hokejový klub má mužstvu z Ostravy co oplácet, jelikož RT TORAX zvládl před dvěma týdny na Lapači v posledních šesti minutách stáhnout tříbrankové manko a utrhnout vítězství v samostatných nájezdech. Úvodní buly této generálky bude vhozeno na Zimním stadionu v Ostravě-Porubě v úterý 8. září 2015 v netradičních 17:30 hod. Přijďte si zpříjemnit úterní odpoledne a povzbudit porubské hráče přímo na stadion!

přípravné utkání
HC RT TORAX PORUBA 2011 vs. VHK VSETÍN
úterý, 8. září 2015, 17:30 hod.
Zimní stadion Ostrava-Poruba, hala I

Poslední přípravná utkání obou celků

HC RT TORAX Poruba 2011 VHK Vsetín
příprava Frýdek-Místek – Poruba 9:2Vsetín – Nový Jičín 5:8
přípravaVsetín – Poruba 4:5 náj.Vsetín – Poruba4:5 náj.
příprava Poruba – Frýdek-Místek 3:7Vsetín – Šumperk3:4
příprava Opava – Poruba 4:4Opava – Vsetín3:2 náj.
příprava Poruba – Polsko U20 8:1Šumperk – Vsetín1:5

Porubské útočné řady posílí v nadcházející sezóně také Jakub Szajter, jehož hokejové kořeny sahají do nedaleké Orlové. Brány dospělého hokeje otevřel poprvé v sezóně 2011/2012, kdy odehrál za druholigovou Karvinou šest utkání a v dresu Orlové, jenž v té době startovala ve čtvrté nejvyšší soutěži, nastoupil k sedmadvaceti utkáním, ve nichž nasbíral 46 kanadských bodů. I následující dvě sezóny odehrál za svůj mateřský klub, se kterým si před dvěma lety opět vyzkoušel působení ve druhé lize. Loni už ale patřil k základnímu kádru SK Karviná, kdy zaznamenal v pětatřiceti zápasech 14 branek a 6 asistencí, přičemž i jednou se dokázal prosadit proti Porubě.

Z vítkovické juniorky uvidíme v červenobílém dresu také trojici David Ballner, David Sysala a Jakub Gelnar, kteří se výraznou měrou podíleli na zisku mistrovského titulu juniorské extraligy v roce 2012, když ve finále dokázali zdolat pražskou Spartu 2:0 na zápasy. Od těchto úderných mladíků se tak dá očekávat parádní hokejová podívaná.

Dvacetiletý vítkovický odchovanec David Ballner si třetí nejvyšší hokejovou soutěž vyzkoušel už loni v dresu karvinského SK, kdy ve třinácti zápasech vstřelil jednu branku a na další dvě nahrál. Během porubské přípravy se mu ale dařilo náramně. V devíti odehraných zápasech zamířil přesně již čtyřikrát a u stejného počtu branek dokázal také asistovat. Vítkovický útočník, jenž se stejně jako jeho dva spoluhráči zúčastnil také Světového poháru juniorů (JCWC), se stal rok po vítězství v juniorské nejvyšší soutěži nejlepším střelcem dané soutěže, když seřídil přesně svá mířidla hned ve čtyřiceti případech.

David Sysala byl ve vítkovickém kádru také neméně platným hráčem. V poslední sezóně si připsal 36 bodů za deset branek a šestadvacet asistencí. Na turnaji JCWC jedenkrát asistoval u vstřelené branky, ale ani tato přihrávka nemohla nic změnit na faktu, že jeho klub skončil na Světovém poháru na posledním osmém místě. Téměř celou svou dosavadní kariéru odehrál ve svém rodném klubu, v sezóně 2012/2013 se ale v jedenácti zápasech představil také v dresu kanadského juniorského klubu Niagara IceDogs, jenž má sídlo v provincii Ontario, přesněji ve městě St. Catharines. Jeho kvality nyní bude využívat porubský klub, za který se v přípravných utkáních trefil již čtyřikrát.

Jediným porubským odchovancem z výše zmíněné trojice hráčů přicházejících z juniorského kádru Vítkovic je Jakub Gelnar. Ten si v uplynulém ročníku připsal 25 kanadských bodů, když rozvlnil síť za gólmanovými zády hned dvanáctkrát. K tomuto skvělému střeleckému výkonu zaznamenal navíc třináct asistencí. Na turnaji JCWC nahrával stejně jako David Sysala jedenkrát. V porubském dresu zatím sice zaznamenal pouze jedinou přihrávku na gól, zato ale dokonal fantastický obrat Poruby na Lapači trefou v samostatných nájezdech.

Do obrany pak HC RT TORAX Poruba 2011 přivítá další výraznou posilu, jež má ve svých šestadvaceti letech bohaté zkušenosti s působením v první hokejové lize. Robin Malý přispěl rovněž v předloňské sezóně k postupu prostějovských Jestřábů do stejné soutěže. Odchovanec berounských Medvědů vyzkoušel v mládežnických celcích také například Rokycany, Plzeň, Mladou Boleslav či Spartu, za kterou dokonce v sezóně 2010/2011 odehrál dvě utkání v seniorské kategorii. V letech 2009 až 2013 jsme jej také mohli vidět v rámci střídavých startů v Litoměřicích či pražské Kobře.