V hokeji musíte být pořád pod tlakem, přiznává Samuel Ollender

René Chyla, Lukáš Bajgar, 18.08.2017
Porubští hokejisté zvládli i třetí zápas proti polskému protivníkovi, když ve čtvrtek porazili na domácím ledě Orly z Opole 5:3. Utkání ale jednoduché pro Ostravany rozhodně nebylo, jelikož to byli právě Flašarovi žáci, kteří museli dvakrát proti polskému celku dotahovat. „Když nám nehrál Pepa Fojtík, tak se musel probudit někdo jiný,“ směje se dvoubrankový střelec večera.

Poruba sice zapsala čtvrté vítězství během posledního týdne v řadě, s polským extraligovým účastníkem z Opole se ale možná až nečekaně natrápila. Hokejisté HC RT TORAX však nakonec nechali zapomenout na vlažnější úvod první a poslední třetiny a dotáhli zápas do vítězného konce. „Myslím, že to z naší strany nebyl úplně špatný zápas, i když jsme v tom začátku byli trochu ospalí. Od poloviny zápasu jsme ale zlepšili pohyb, což se nakonec vyplatilo,“ těší Samuela Ollendera krátce po vyhraném utkání.

Opole hrozilo zejména z brejků a pak také v přesilových hrách, což ocenil i dvoubrankový střelec. „Bylo vidět, že mají parádně nacvičené přesilovky, protože všechny tři góly padly právě z jejich početních výhod,“ připomíná útočník s pětadvacítkou na zádech. Nezapomněl ale také ne příliš dobré pasáže ze čtvrtečního zápasu, kdy hru dirigoval právě polský tým. „Máme toho poslední dobou hodně, ráno byl ještě trénink, takže se to asi taky trochu podepsalo. Turnaj taky asi udělal své,“ ví forvard, který v loňském ročníku patřil v kádru Kopřivnice k tomu nejlepšímu, co mohl vůbec nabídnout.

Samuel Ollender v zápase proti Šumperku.

Samuel Ollender má za sebou několik let, kdy pravidelně nastupoval za Českou republiku na reprezentačních akcích, s Vítkovicemi vyhrál před pěti lety v extralize staršího dorostu titul a nakoukl také v minulé sezoně do první ligy, kde oblékl dres havířovského AZ. Nyní už ale válčí o místo v sestavě porubského týmu, kde se hráči širšího kádru doslova protáčejí jako na běžícím páse. „Hokej je nevyzpytatelný, takže musíte být pořád pod tlakem. Je to těžký život, protože nikdy nevíte, kdy přijde manažer s tím, že vám končí smlouva. Tak se to ale musí také brát,“ přikyvuje nadějný útočník.

Z nového působiště je ale jako většina nováčků v porubském týmu nadšený. „Rozdíl je znatelný jak v zázemí, tak v trenérech a trénincích. Jsem tady prozatím spokojen, je to mnohem kvalitnější než v Kopřivnici,“ přiznává. Kopřivnice sice postupové ambice nemá, to Poruba je na tom ale přesně opačně. „Myslím, že pokud budeme plnit od trenérů to, co máme a budeme hrát jako tým, tak na ten postup mít budeme. Silný bude ale také Šumperk, Hodonín a v případné baráži určitě také Havlíčkův Brod,“ přemítá jednadvacetiletý Samuel Ollender.

Samuel Ollender maže do útoku s Jakubem Schwarzem.

Nadějný mladík je v lajně s agilní dvojicí Jakub Gelnar – Jakub Schwarz hodně vidět a své kvality přetavil proti Opole hned ve dvě branky. Tou první srovnával nejprve na 2:2, aby druhou trefou v utkání odskakoval se svým týmem do vedení 4:3. Nechybělo málo a krátce po čtvrté brance domácího celku mohl dokonce dokonat hattrick, proti však byl polský brankář. „Tam jsem to měl asi ještě více potáhnout do bekhendu než to zkoušet zakončit mezi nohy. Šance byly, ale bohužel to tam už nepadlo. Dal jsem ale dva góly, takže jsem docela spokojený. Když nám nehrál náš nejlepší střelec, tak se musel probudit někdo jiný a já jsem jen rád, že jsem to mohl být já,“ usmívá se.

Porubě tak pomalu ale jistě začíná sezona, která nebude vzhledem k velkým očekáváním vůbec jednoduchá. Nebude jednoduchá ale také v tom směru, že Ostravané budou ve východní skupině pouze s dalšími šesti celky, a neustále budou dokola objíždět stejné stadiony, na některé již jen během základní části vyrazí „díky“ sedmikolovému systému hned čtyřikrát. „Hrát sedmkrát s jedním soupeřem to je na nic jak pro nás, tak pro fanoušky. Není to určitě příjemné, je škoda, že se nepřihlásily i další týmy, ligu by to určitě oživilo,“ uzavírá Samuel.

STATISTIKY & FAKTA: SAMUEL OLLENDER #25
Věk: 21 let, narozen 8. srpna 1996 Výška: 177 cm Váha: 79 kg Post: útočník, hokejku drží napravo Mateřský klub: HC TATRA Kopřivnice Další kluby: HC Vítkovice Ridera (2009-2016), AZ Havířov (2016-2017), HC TATRA Kopřivnice (2016-2017) Úspěchy: účast v reprezentacích do 16, 17, 18 a 19 let, 1. místo ELSD (2012)