V dohrávce 17. kola přivítá Sareza Ústí nad Labem

Jan Škarpa, 12.11.2006
Povzbuzená vítězstvím v Havířově si chce Sareza připsat body i v zápase s jedním z největších favoritů soutěže, s třetím týmem ligy. HC Ústečtí Lvi však také v minulém kole bodovali a nyní mají šanci poskočit na druhou příčku a zároveň se dotáhnout bodově na první Hradec. Utkání je na programu v pondělí 13.11. od 17:00. Zápas můžete sledovat také prostřednictvím tradičního online přenosu.

Základní info

Dohrávka 17. kola mezi Ostravou a Ústím slibuje zajímavou podívanou. Sic celky v tabulce dělí 19 bodů a pět příček, určitě to se Sarezou nebudou mít Lvi lehké. Ústí v posledním kole porazilo na vlastním ledě lídra z Hradce, Ostrava dokázala vyhrát v Havířově a body z venku bude chtít potvrdit.

V prvním letošním střetnutí Sareza podlehla Ústí na jeho ledě 5:1, když se jednou brankou a jednou asistencí v dresu Lvů prosadil i Jakub Grof. Za Sarezu zaznamenal čestný úspěch Libor Gelačák. Ústí rozhodlo zápas v přesilových hrách, z 13 vyloučených ostravských hráčů vydrželo na trestné lavici do konce trestu 10.

Bývá zvykem, že nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník, ale v Ústí je tomu jinak. Mnoho fanoušků si jistě ještě nyní vzpomene na útočné výlety Jakuba Grofa, když hrál za Sarezu a nejinak je tomu v Ústí – 22 bodů za 9 gólů a 13 asistencí je slušná vizitka pro každého útočníka, natož obránce. Devět gólů jako Jakub Grof nasbírali ještě Milan Antoš a Josef Vítek. Nejvíce trestných minut si „vykoledoval“ Jan Klobouček, celkem 68. V bráně nejčastěji nastupuje Jiří Zikmund a nevede si vůbec zle, ve všech brankářských statistikách obsazuje první příčku.

Letošní vzájemné zápasy

8. kolo: Ústečtí Lvi – Sareza Ostrava 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Janků (Martinec, Houdek), 29. Grof (Hulva), 31. Klobouček (Grof, Antoš), 43. Antoš (Klobouček), 57. Přeučil (Jiří Kudrna, Houdek) – 44. Gelačák (Baranyk, Sochorek).

Poslední kolo obou týmů

Sareza Ostrava

21. kolo: HC Havířov – Sareza Ostrava 3:4 (0:1, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 24. Klimeš (Ovčačík, Lipina), 26. Fink (Fadrný), 57. Mikšan (Lipina) - 14. Janečka (Klimek, Najdek), 41. Ovšák (Najdek, Klimek), 43. Rimmel, 49. Boháč (Rimmel, Šebesta).

Ústečtí Lvi

21. kolo: Ústí nad Labem – Hradec Králové 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 36. Martinec.
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

Sareza Ostrava: Štěpánek - Rimmel, Ovšák, Holík, Mocek J., Vnenk, Tesařík, Brincko, Mocek D. - Baranyk, Klimek, Valušiak, Gelačák, Badžo, Bokroš, Boháč, Najdek, Janečka, Šebesta, Pavlačka, Glas.

Ústečtí Lvi: Zikmund - Grof, Nádašdi, Houdek, Hořava, Zápotočný, Jan Kudrna, Pojkar, Kolafa - Hulva, Ivan, Antoš - Přeučil, Slížek, Vítek - Janků, Martinec, Klimt - Klobouček, Bauer, Jiří Kudrna.

Statistiky soupeřů

SAREZA OSTRAVA ÚSTEČTÍ LVI
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
8. místo (26 bodů) 3. místo (45 bodů)
SKÓRE
BILANCE
13 – 3 – 0 – 4 6– 3 – 2 – 10
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
5:1 (Prostějov) / 0:5 (Brno) 8:1 (Olomouc) / 3:6 (Kadaň)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Pavel Šebesta 14 (7+7) Jakub Grof 22 (9+13)
STŘELEC
Pavel Šebesta 7 Jakub Grof, Milan Antoš, Josef Vítek všichni 9
NAHRÁVAČ
Pavel Šebesta 7 Jakub Grof 13
NEJLEPŠÍ V +/-
Dušan Brincko, Michal Holuša oba +2 Jakub Grof +20
NEJTRESTANĚJŠÍ
David Mocek 50 Jan Klobouček 68
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Jakub Štěpánek 91,57% Jiří Zikmund 94,59%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Jakub Štěpánek 3,14 Jiří Zikmund 1,59

SAREZA OSTRAVA ÚSTEČTÍ LVI

Z historie ústeckého hokeje

Vznik ústeckého týmu se datuje do roku 1946. Nesl tehdy název Sokol Ústí nad Labem. Název však vydržel jen několik měsíců, po nichž změnil klub název na LTC. Klub začal hrát Západoseveročeskou župu zimních sportů. Klub pak několikrát změnil název. V roce 1966 vybojovali ústečtí postup do tehdejší II. ligy, ve které hráli až do roku 1972, kdy se reorganizovaly soutěže. TJ Slovan, jak se tehdejší klub jmenoval, si musel svou účast v I. Národní hokejové lize vybojovat v kvalifikaci. Postup si Slovan nakonec 2. místem také zajistil. V soutěži se ústeckým dařilo. V sezóně 1979/80 vyhrálo Ústí svou skupinu I. ČNHL a mělo tak právo bojovat o postup do vyšší soutěže, ale stopku jim vystavil extraligový TJ Gottwadov. Podobná situace se opakovala o rok později, když skončili ústečtí na 3. místě z deseti týmu a nepostoupili. Hokej v Ústí se začal pomalu dostávat do krize, která znamenala pád do II. ligy. Po roce se mohli radovat opět z postupu, ale ze tří týmu, které hráli o postup do vyšší soutěže, postupovali dva, ale Ústí mezi nimi chybělo. Do první ligy se klub vrátil v roce 1993. Následující sezóna patřila k nejúspěšnějším. Klub ztroskotal v semifinále na Vsetínu, který nakonec postoupil o extraligy. Po sezóně 1997/1998 musel klub pro finanční potíže odprodat I. ligu Chomutovu. Potíže byly překonány a tým HC Slovan Ústečtí Lvi do 1. ligy postoupil v roce 2000 a soutěž hraje pravidelně. Stejně jako minulou sezónu, i letos má tým ambice nejvyšší – postup do extraligy.