Ukončí Sareza nepříznivou bilanci?

Jan Škarpa, 24.10.2006
Po těsné prohře s Mladou Boleslaví má Sareza šanci na reparát před vlastním publikem. Ostravu povede na lavičce Petr Fabián, jemuž budou pomáhat asistenti Václav Mleko a Libor Polášek. Jak se novému trenérskému triumvirátu povede se přijďte podívat ve středu 25. října. Utkání začíná v 17:00 a pokud na zimní stadion v Ostravě Porubě nedorazíte, můžete jej sledovat prostřednictvím online přenosu.

Základní info

Tak špatný vstup do soutěže jako letos snad Jihlava ještě nezažila. Dlouhých devět kol trvalo hráčům z Horáckého stadionu, než ochutnali chuť vítězství. Vítězství mělo navíc radostnou příchuť, Jihlava porazila odvěkého soka z Brna. Po domácím vítězném zápase přišel debakl v Chomutově. Po porážce 9:4 však přišla vítězná vlna, při které postupně Dukla porazila Boleslav, Třebíč a posledně Havlíčkův Brod.

Zatímco Jihlava měla špatný vstup do soutěže a nyní válí, s Ostravou je to naopak – Sareza podlehla ve všech posledních čtyřech zápasech, jedinou útěchou může být, že tři porážky byly na hřištích soupeře. Sarezu povede v utkání nový triumvirát – Fabián, Mleko a Polášek.

Jihlava do zápasů nejčastěji do brány nasazuje Milana Řehoře, ve třech zápasech Dukle pomáhala bývalá opora Lukáš Sáblík. Nejproduktivnějším hráčem týmu je opět Oldřich Bakus, kterému na záda dýchá veterán Petr Kaňkovský, jenž se letos do Jihlavy vrátil.

Poslední kolo obou týmů

HC Sareza Ostrava

12. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Sareza Ostrava 4 : 3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Nouza (Zdráhal, Všetečka), 22. Jeslínek (Výborný), 27. Kolda (Jeslínek, Beck), 60. Nouza - 12. Rimmel (Holík, Šebesta), 30. Badžo (Ovšák), 47. Baranyk.
více o zápase

HC Dukla Jihlava

13. kolo: HC Dukla Jihlava - HC Rebel Havlíčkův Brod 1 : 0
Branky a nahrávky: 5. Bakus (Morava, Rytnauer).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

Sareza Ostrava: Holeš – Rimmel, Holík, Ovšák, Vnenk, Brincko, Tesařík, Buček, Kubala – Šebesta, Sochorek, Valušiak – Janečka, Boháč, Bokroš – Klimek, Pavlačka, Baranyk – Gelačák, Badžo, Glas

Dukla Jihlava: Řehoř - Chvátal, Morava, Duben, Lukáč, Dobrovolný, Lukačovič, Šmarda - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Říha, Kaňkovský, Padělek - Lazorišák, Dušátko, Fiedler

Statistiky soupeřů

SAREZA OSTRAVA DUKLA JIHLAVA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
7. místo (16 bodů) 12. místo (14 bodů)
SKÓRE
BILANCE
5 – 0 – 1 – 7 4 – 0 – 2 – 7
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
5:1 (Prostějov) / 0:5 (Brno) 4:1 (Boleslav) / 9:4 (Chomutov)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Pavel Šebesta 8 (4+4) Oldřich Bakus 15 (9+6)
STŘELEC
Pavel Šebesta, Milan Baranyk, Michal Holuša všichni 4 Oldřich Bakus 9
NAHRÁVAČ
Dalibor Sochorek 6 Petr Kaňkovský 11
NEJLEPŠÍ V +/-
Jan Dresler +2 Marián Morava +2
NEJTRESTANĚJŠÍ
Lukáš Bokroš 35 Vladimír Říha 46
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Jakub Čech 95,31% Milan Řehoř 93,45%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Jakub Čech 1,79 Milan Řehoř 2,69

SAREZA OSTRAVA DUKLA JIHLAVA

Z historie jihlavského hokeje

Od roku 1956, kdy vzniklo hokejové mužstvo HC Dukla Jihlava, uběhlo mnoho let. Za uplynulá léta se podařilo Dukle dvanáctkrát zvítězit v domácí soutěži, poslední titul získala Dukla ještě ve společné lize v roce 1991. Úspěchy slavil armádní klub také na mezinárodní scéně. Jihlavští dokázali pětkrát zvítězit na prestižním Spenglerově poháru. Hráči Jihlavy v minulosti tvořili základ reprezentace. Lví podíl na úspěších Dukly měla armáda, neboť spousta nejlepších hráčů si zde odsloužila základní vojenskou službu a mnozí z nich již Dukle, potažmo armádě, zůstali. Pro Duklu byla „Sametová revoluce“ začátkem chudých let. Nejlepší hráči již nemuseli chodit sloužit svou službu do Jihlavy, a tak musela Dukla začít hledat hráče i jiným způsobem. I přesto dokázali jihlavští vyhrát titul mistra Československa v roce 1991. Od té doby šel jihlavský hokej každoročně níž a níž. Jeden rok Jihlavu v lize zachránila úspěšná baráž, podruhé rozšíření ligy. V sezóně 1998 – 1999 již Jihlava opustila extraligu, když Dukla podlehla v sedmi zápasové baráži Znojemským Orlům. Jihlavští dokázali postup do nejvyšší soutěže v sezóně 2003 – 2004 vybojovat, když porazili tým Českých Budějovic. Jihlavským se v extralize nedařilo a vrátili se po jedné sezóně zpět do I. ligy. V baráži nestačila Dukla na posilami nabité České Budějovice, které se tak pomstily za předchozí baráž. V poslední sezóně sice Jihlava obsadila po 52. kole lichotivou druhou příčku, v playoff však podlehla Hradci Králové 4:2 na zápasy a byla tak vyřazena.