Tahle sázka vznikla po pár drincích, vysvětluje Messiho dvojče

René Chyla, 17.09.2016
Porubští borci hodlali zapomenout na nepovedené první utkání s Kopřivnicí a na ledě Opavy se chtěli ukázat v lepším světle. První třetina sice naznačovala, že se bude znovu jednat o vyrovnaný souboj, pětibranková druhá dvacetiminutovka v podání Porubských však všechna podobná tvrzení vyvrátila. „Chtěli jsme za každou cenu vyhrát a to se nám naštěstí povedlo,“ oddychl si nakonec po drtivé výhře Porubských na opavském ledě.

STATISTIKY & FAKTA: JAN PUŠKÁR #12
Věk: 23 let, narozen 24. dubna 1993 Výška: 173 cm Váha: 90 kg Post: obránce, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC RT TORAX Poruba Další kluby: HC Letci Letňany (2010-2012), BK Mladá Boleslav (2012-2013), SK Karviná (2015-2016) Úspěchy: 3. místo II.liga (2015), baráž o ELJ (2014)

Šumperk – Vsetín nedohráno kvůli mlhy. Přesně takový „výsledek“ zaujal všechny druholigové fanoušky. A co více, stejný scénář mohl nastat také v Opavě. Hlavní sudí ale nad přerušením či ukončením vůbec neuvažoval, a tak se slezské derby mohlo v klidu odehrát. „Po nepovedeném prvním zápase jsme chtěli za každou cenu vyhrát. Po úvodní třetině jsme dali rychlé dva góly a už se nám hrálo lépe a plnili jsme to, co chceme hrát. V takové mlze jsem snad ale ještě nikdy nehrál, ale pro oba týmy byly stejné podmínky, takže se nikdo nemohl na nic vymlouvat,“ má jasno dvoubrankový střelec sobotního podvečera.

Poruba sice nakonec ve ztížených podmínkách vyhrála přesvědčivě 7:1, vše se ale mohlo nabrat naprosto odlišný spád. Po tutovkách Dominika Kafky či Aleše Kilnara hráli Ostravané závěr úvodní dvacetiminutovky v oslabení a Jakub Čech se musel pořádně zapotit. „Trenéři nám před každým zápasem říkají, ať nejsme často na trestné. Bohužel to dopadá tak, jak to dopadá, ale věřím, že se do příštích zápasů ponaučíme,“ doufá ve zlepšení třiadvacetiletý obránce. „Jsme rádi, že jsme to tam zvládli, protože by se mohl zápas vyvíjet úplně jinak,“ ví porubský odchovanec.

Po přestávce ale už RT TORAX pálil ostrými a vůbec jimi nešetřil. Během 37 vteřin odskočili Porubští na rozdíl dvou branek a u té druhé nebyl autorem nikdo jiný než právě Jan Puškár. „Najel jsem si mezi kruhy, kde jsem dostal puk na hokejku a pak už jen stačilo trefit prázdné místo v bráně,“ popisuje s lehkostí situaci u své první branky. „Minulou sezonu, kdy jsem byl na měsíčním hostování v Karviné, jsem dal gól. Ale za Porubu to bylo už předminulou sezonu, takže střelec moc nejsem,“ vzpomíná na svůj poslední zásah do černého. Porubský obránce se trefil do brány soupeře v ostravském dresu naposledy 8. listopadu 2014. Na svůj gól v ligovém porubském utkání tak čekal dlouhých 679 dní.

A nezůstalo jen u toho. Porubský odchovanec byl také mužem, který uzavřel gólové hody hostujícího týmu, když zvyšoval na průběžných 0:7, ačkoliv je v oficiálním zápise připsán gól Ondřeji Slováčkovi. „Flaška (Patrik Flašar, pozn. red.) vystřelil od modré a střelu ještě tečoval Slovis (Ondřej Slováček, pozn. red.) do břevna. Já už pak měl jen prázdnou bránu,“ prozrazuje dále člen základní sestavy. V tu chvíli ale zamířil již za záda Michala Waneckiho, který po čtvrtém gólu střídal v brance opavskou stálici Dušana Šafránka.

„Jemu dát gól a ještě jej vyhnat z branky je opravdu velmi těžké. Navíc když si vzpomenu na minulou sezonu, kdy o něm vyšel článek, že nestřídal snad tři čtyři roky. Jsem rád, že se to povedlo zrovna nám,“ neskrývá nadšení ostravský zadák. Porubské fanoušky však Jan Puškár nezaujal pouze dvěma góly do opavské sítě, ale předně svou unikátní vizáží připomínající argentinského fotbalového reprezentanta Lionela Messiho. „V den, kdy na internetu začala kolovat fotka Messiho, jsem byl na rodinné oslavě a po pár drincích vznikla tahle sázka,“ směje se porubský bek. „Mohu jen prozradit, že se jednalo o alkohol,“ uzavírá s tím, že bližší informace o sázce si již raději nechá pro sebe.