Střelec Krayzel hráčem 8. kola! Na ocenění moc nejsem, hlavně ať šlape tým, hlásí

Redakce, 10.10.2013
Ačkoliv před každou sezonou přemýšlí, zda pokračovat v aktivní kariéře, je osmatřicetiletý útočník Luděk Krayzel stále obrovskou personou a dokazuje to jasně hned na startu nového ročníku. S jedenácti body je totiž čtvrtým nejproduktivnějším hráčem druhé ligy. Naposledy se v domácím vystoupení s Novým Jičínem dokonce blýskl rychlým hattrickem a byl hlavním strůjcem hladké výhry. Jeho kvalit si všimli i redaktoři klubových webů, kteří jej v tradiční anketě vybrali jako nejlepšího hráče osmého kola. "Důležité je, aby tým šlapal, v kabině byla sranda a hokej si užívali," říká zkušený veterán. A to vše se prozatím Porubě daří, ostatně třetí příčka tabulky je toho jasným důkazem.

Máte na kontě už třetí vítězství v řadě. Dá se říci, že jste konečně našli tu optimální pohodu?
Je začátek sezony, takže o optimální pohodě ještě mluvit nemůžeme, stále je co zlepšovat. Ale určitě je dobře, že jsme chytli začátek soutěže, abychom nebyli v nějakém stresu a nepohybovali se někde ve spodních patrech tabulky. Zatím jsme v horní části, což jsme vlastně před sezonou chtěli. Chce to jen neustále vylaďovat formu.

Zatím se vám střelecky daří, ostatně v utkání s Novým Jičínem jste se už po jedenácti minutách hry blýskl hattrickem.
Byla to zásluha celé pětky, dva góly jsem dával prakticky úplně do prázdné branky po pěkných nahrávkách kluků, takže bych chtěl poděkovat spíše jim. Mají můj velký dík a vděk.

Vzpomenete si vůbec, kdy naposledy jste v utkání vstřelil tři góly?
Jasně, to bylo ještě v době, kdy jsem hrál v zahraničí – ve Francii.

Na to, že před každou sezonou váháte, zda pokračovat v aktivní kariéře, si vedete přímo skvěle a v tabulce produktivity celé soutěže vám patří čtvrtá příčka.
(směje se) Statistiky moc nesleduji. Důležité pro mě je, abych udělal něco pro tým a jestli jsem v produktivitě první, čtvrtý nebo desátý je úplně jedno, nehraje to žádnou roli. Hlavně ať je spokojený management klubu a tým šlape, na nějaké individuální ocenění moc nejsem.

Redaktoři klubových webů po každém kole vyhlašují hráče a tým kola. A v osmém kole jste získal nejvíce hlasů, těší vás takové ocenění?
Abych pravdu řekl, tak to slyším poprvé od vás. Vůbec takové věci nesleduji. Hlavně, aby tým šlapal, v kabině byla sranda, nehádali jsme se a nedívali se na sebe přes prsty. Je to přece jen druhá liga, tak je důležité se hlavně těšit na zápasy i tréninky a hokej si užívat.

Jaká vůbec panuje v kabině atmosféra? Předpokládám, že dobrá, když se třikrát v řadě vyhrálo.
Myslím si, že je to v pořádku a v šatně panuje pahoda. Teď nás čekají týmy ze spodní části tabulky, takže je důležité to potvrdit a urvat nějaké body.

Hrajete s Valašským Meziříčím a Frýdkem-Místkem, nic jiného než zisk šesti bodů asi není přípustné.
Víme, jaké to jsou týmy, hráli jsme s nimi už minulou sezonu. Ale nečeká nás nic jednoduchého. Frýdek posílil o nějaké hráče a navíc u nás trénují, takže stadion dobře znají, bude to řežba. A ani ve Valmezu nás nečeká lehký zápas. Musíme hrát stejně jako s týmy z horních pater tabulky, jakmile vypneme na pět, deset minut, tak se nám to může vymstít. Ale mnohdy mi přijde, že se přizpůsobujeme hře slabších týmů a nehrajeme tak, jak bychom měli hrát.