Spokojený jsem asi jen s první třetinou, prozrazuje porubská posila Viktor Nestrašil

A. Bagar, R. Chyla, 06.02.2018
Porubští hokejisté vyrukovali na poslední Opavu s výraznými posilami. Do zápasu poprvé naskočil Jan Fišera, v útoku se naopak ukázala prostějovská dvojice Milan Švarc – Viktor Nestrašil. Průbojní mladíci na sebe nechali směřovat pozornost už od prvního střídání a dá se říct, že úvodní třetina se točila zejména pouze kolem jejich formace. Milan Švarc poslal domácí do vedení už ve třetí minutě, v závěru úvodní dvacetiminutovky na něj navázal i jeho kolega z jestřábí letky Viktor Nestrašil. „Dva kanadské body jsou dobré, ale důležité jsou zejména tři body pro tým,“ má jasno jednadvacetiletý sympaťák, který zvyšoval na 2:0.

V sobotu ještě v Kadani, v pondělí už na opačném konci republiky v ostravské Porubě. Hokejisté HC RT TORAX vletěli na opavský Slezan v plné zbroji, nové akvizice Viktor Nestrašil a Milan Švarc nastoupily po boku Josefa Fojtíka a zejména v úvodní dvacetiminutovce bylo zrovna u této pětky na co koukat. Oba mladíci dali gól, Josef Fojtík pak dvakrát trefil brankovou konstrukci. „Premiéra byla taková zvláštní. Měli jsme dobrý nástup, pak jsme se ale okamžitě přizpůsobili jejich hře, přestali jsme bruslit, vymýšleli nesmysly. Následně jsme dostali tři rychlé góly a museli jsme se rychle z toho šoku vzpamatovávat, abychom vedení udrželi,“ popisuje vývoj utkání Viktor Nestrašil.

Poruba vedla už ve 22. minutě 4:0, zdálo se, že vše směřuje k poklidnému zbytku zápasu a debaklu. Jenže pak ale přišel zdvižený prst ze strany hostů, kteří během 114 vteřin snížili na rozdíl jediné trefy. „Bouřka v kabině nebyla, vědělo se, kdo je v zápase lídrem, a myslím, že kluci věděli o tom, že právě oni jsou lepší, jen si to stačilo zase o přestávce uvědomit a nastoupit do poslední třetiny tak, jako do té první,“ říká s klidným hlasem prostějovská posila, která zvyšovala v závěru úvodní tercie porubské vedení na 2:0.

Viktor Nestrašil v souboji v utkání proti Opavě.

„Možná tam bylo i menší podcenění. Jak říkám, měli jsme dobrý nástup, napadali jsme, bruslili, hráli agresivně, drželi se v jejich pásmu, ovšem za stavu 4:0 jsme od této hry upustili, a tím se Opava dostala rychle do hry,“ hledá příčiny výpadku ve druhé třetině. Viktor Nestrašil se tedy uvedl nejlépe, jak mohl, ve třetí minutě totiž svému parťákovi na gól nahrál, sám poté další dal, navíc mohl přidat v první třetině po úniku další. „Úplná spokojenost asi není, maximálně s první třetinou, protože tam jsme měli snad každé střídání nějakou vyloženou gólovku. To, že jsme proměnili pouze dvě, byla škoda, pak jsme se ale přizpůsobili a dopadlo to, jak to dopadlo. Dva kanadské body dobré, ale důležité je, že jsme společně vybojovali tři body,“ hlásí.

Draví mladíci působili na ledě jistým dojmem a vypadalo to, že s Josefem Fojtíkem hrají už nějaký ten pátek a že vědí o každém svém pohybu na ledě i poslepu. Opak byl ale pravdou, prostějovští hráči totiž neabsolvovali ani dopolední trénink. „Připojili jsme se se Švarcíkem (Milan Švarc, pozn. red.) k týmu až před zápasem, takže žádný trénink. Poslední zápas v Kadani jsem hrál málo a po něm jsem se dozvěděl, že mám jet do Poruby. Včera jsem byl ještě doma v Praze a měl volno, ráno už jsme ale vyrazili, abychom byli před šestnáctou hodinou na sraze,“ pokračuje Viktor Nestrašil.

Viktor Nestrašil ještě v dresu mateřského klubu Slavia Praha.

Přesun do druhé ligy se ale ukuchtil velice rychle, sám nadějný útočník ani nic podobného nečekal. „Ani nevím, jak se to vůbec přihodilo. Abych byl upřímný, tak něco podobného jsme vůbec nečekali, ale tak to někdy chodí. Do Prostějova přišli zkušenější hráči a my jako mladí odešli. Je možné, že dostaneme ještě příležitost, když se někdo zraní nebo když to klukům nebude lepit. Doufám ale, že jim to lepit bude, protože kluci v Prostějově jsou super. Bude asi záležet na aktuální situaci v Prostějově. Každopádně to bylo něco ve stylu „Kluci díky, ale v pondělí se hlásíte v Porubě“. Nic více v tom nebylo, takže jasně a stručně,“ krčí rameny.

Viktor Nestrašil je odchovancem pražské Slavie, v mládežnických kategoriích však nastupoval i za Letňany a dostal se také do reprezentačního výběru do 19 let. První start v seniorské kategorii si odbyl právě ve Slavii, odkud poté o rok později zamířil do Finska, konkrétně Tappary Tampere, kde válel i za tamní juniorku. Po roce se však do Česka vrátil, znovu do WSM ligy, ale do Prostějova. A co říká na rozdíl mezi druhou a první ligou? „Je to opravdu velký rozdíl, hlavně v pohybu. Někteří kluci jsou chytřejší a šikovnější,“ přikyvuje útočník, který má zkušenosti i z finské nejvyšší soutěže.

Jak prožíval angažmá ve Finsku? Jaké má plány do budoucna a co říká o bráchovi, který už řádil i v NHL? S novou posilou přineseme v nejbližších dnech další rozsáhlejší rozhovor.

STATISTIKY & FAKTA: VIKTOR NESTRAŠIL #11
Věk: 21 let, narozen 31. prosince 1996 Výška: 186 cm Váha: 82 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC Slavia Praha Další kluby: HC Letci Letňany (2012-2013), KLH Jindřichův Hradec (2015-2016), Tappara Tampere (2016-2017). LHK Jestřábi Prostějov (2017-2018), UK Praha/EUHL (2017-2018) Úspěchy: účast v reprezentaci do 19 let (2014-2015),