Slováci na nás vletěli, byl to hukot, přiznává Šrámek. Bitvu s Vítkovicemi bere prestižně

Adam Bagar, 14.08.2015
V nelehké situaci byl dvacetiletý brankář Richard Šrámek, jenž na popud kouče Sršně ve 44. minutě střídal za velice nepříznivého stavu 3:6 gólmanskou jedničku Radka Tihláře. Ani tento krok však k vítězství nevedl a RT TORAX po dost nepovedené partii nakonec v přestřelce padl vysoko 4:8 se slovenským národním týmem do dvaceti let, který porubskou družinu zaskočil skvělým pohybem a přímočarostí. "Vletěli na nás a šlo vidět, že mají natrénováno. Až jsem koukal," přiznává Šrámek, který by měl odchytat páteční střetnutí s mateřskými Vítkovicemi. O to prestižněji bude od 19:15 městské derby vnímat. A případný triumf posune RT TORAX do sobotního finále.

Slovenská dvacítka měla parádní nástup do utkání a deset minut prakticky nepustila domácí hokejisty z pásma. Tlak ale proměnila pouze v jeden gól. "Vletěli na nás. Šlo vidět že mají natrénováno, kdežto my jsme na ledě zhruba týden. Slovenští kluci můžou trénovat už dva, tři týdny. Navíc ještě vícefázově, byl to znát. Naštěstí dali jenom gól a poté se to uklidnilo," popisuje špatný začátek porubského týmu.

Ten na konci třetiny udeřil třikrát v krátké době a zdálo se, že přece jen kráčí za vítězstvím. "Když jsme potom začali soupeře přehrávat, tak jsem si říkal, že bychom už mohli začít tahat za delší konec provazu, jenže Slovensko ve druhé třetině potrestalo všechno, co mohlo. A dalo nám gól i při naší přesilovce, což by se stávat nemělo. Nějak jsme přestali hrát," přiznává Šrámek. Výsledkem bylo rázem skóre 3:4.

Tým známého kouče Ernesta Bokroše domácí hráče převyšoval také v závěrečném dějství. "Měli navrch v přímočarosti a pohybu. Zatímco my jsme chtěli pořád kombinovat, oni to hned stříleli na branku. A jakmile vystřelili, tak ještě před brankou nepříjemně clonili. Pro gólmany to bylo dost složité," myslí si Richard Šrámek. Ten nahradil Radka Tihláře po šesté slovenské trefě. A v tu chvíli svítil na tabulích hrozivě vypadající stav 3:6.

Ukázal na mne trenér. Myslím, že Radek by tak v závěru z branky sám nešel a zápas dochytal. Bylo to strašné, moc jsem nečekal, že bych šel do brány. Jít tam ve 44. minutě a ještě za takového stavu není příliš příjemné," říká dvacetiletý gólman. Ten se hned ocitl pod palbou. "Byl to hukot, na střídačce to vypadá úplně jinak. Létalo to u nás nahoru a dolů. Až když měli dostatečný náskok, tak se uklidnili," líčí.

RT TORAX si zápas za rámeček nedá a skóre 4:8 je důkazem. "Ale stále jsme ve fázi přípravy, tak z toho nemůžeme dělat nějaké unáhlené závěry. Každého to samozřejmě mrzí, ale nějaká bouře v kabině nebyla," prozrazuje Šrámek, který má odchytat páteční duel proti Vítkovicím. "Bylo mi to řečeno hned po zápase a nějaké náznaky jsem měl už před utkáním se Slováky. Bude pro mě prestižní zahrát si proti mateřskému klubu," říká.

Ostatně už ve čtvrtek pozoroval počínání juniorů Vítkovic proti polské dvacítce. "Snad jsem tam něco okoukal a v pátek mi to pomůže. Musím se skvěle připravit," hlásí Richard Šrámek, jenž čeká další těžké utkání. "Myslím, že na nás budou chtít také vlétnout. Se Slovenskem hráli 1:1, nečeká nás jednoduchý duel," ví Šrámek, který si zvyká na seniorský hokej. "Je to velký rozdíl. Junioři jdou lépe přečíst a mají pomalejší střely. V áčku už jde opravdu o setinky. V juniorce mi to přišlo volnější," zakončuje mladý gólman.