Šest vítkovických juniorů má sjednány střídavé starty do porubského A - týmu

Adam Bagar, 14.12.2011
Kádr porubského áčka posílili formou vyřízených střídavých startů junioři týmu HC Vítkovice Steel. Celkem se jedná o šest hokejistů, tři útočníky a tři obránce. Defenzivní řady obohatí exporubský Jiří Klimíček, hráč polské národnosti Bartoloměj Pociecha a vytáhlý Lukáš Kovář. V útoku se může představit to nejlepší, co vítkovická juniorka má. Australský nesmírně talentovaný forvard Nathan Walker, lídr kanadského bodování Aleš Kilnar a druhý nejproduktivnější hráč týmu Erik Němec. Všechny hráče také spojuje to, že oblékají či v minulosti oblékali reprezentační dres. Již ve středu se na přerovském ledě představí Jiří Klimíček, Lukáš Kovář a Aleš Kilnar.

Krátké představení vítkovických juniorů

Obránce Jiří Klimíček se narodil 30. listopadu 1992. Svou hokejovou kariéru začal právě v Porubě, ale od sezóny 2008/2009 již působí v dresu Vítkovic. Na kontě má dokonce několik reprezntačních startů, zúčastnil se i světového šampionátu hráčů do 18 let v běloruském Minsku. V letošní sezóně nastřádal v Extralize juniorů již na beka slušných 17 bodů za dvě branky a patnáct asistencí.

Obránce Bartoloměj Pociecha se narodil 22. března 1992. Tento hokejista polské Krynice se ocitl v nejvyšší české juniorské soutěži až v loňské sezóně. Letos má na kontě již 10 bodů za čtyři branky a šest asistencí. Za sebou má také řadu startů v polské reprezentační osmnáctce a dvacítce, kde letos dokonce vykonává funkci asistenta kapitána.

Obránce Lukáš Kovář se narodil 10. ledna 1992. Vítkovický bek zaujme především svou vytáhlou postavou, pouhý centimetr mu chybí k dosáhnutí dvou metrů. Rovněž má za sebou několik startů v reprezentační sedmnáctce a osmnáctce. Letos má na kontě 11 bodů za pět gólů a šest asistencí.

Útočník Aleš Kilnar se narodil 5. října 1993. Stejně jako Klimíček, Pociecha a Kovář má již zkušenosti se zápasy v reprezentačním dresu. Kromě kádru šestnáctky a sedmnáctky se letos představil ve třech zápasech české devatenáctky. Zároveň je nejproduktivnějším hráčem vítkovické juniorky, když nastřádal 26 bodů za třináct branek a stejný počet gólových nahrávek.

Útočník Erik Němec se narodil 21. prosince 1993. A rovněž se může pochlubit několika reprezentačními starty. V letošní sezóně jich má na kontě již devět, pět za osmnáctku a čtyři za devatenáctku. Jde o druhého nejproduktivnějšího hráče vítkovické juniorky, za šestnáct zápasů nastřádal 19 bodů za jedenáct branek a osm asistencí.

Útočník Nathan Walker se narodil 7. února 1994. Na začátku sezóny hájil dres juniorů, ve kterém získal ve dvanácti zápasech 18 bodů. Poté přišla šance předvést své umění v A - týu a té se šikovný australský forvard zhostil výborně a stal se tím hráčem základní sestavy v kádru trenéra Mojmíra Trličíka. Ve svých sedmnácti letech dokonce v nejvyšší soutěži již čtyřikrát skóroval a k tomu přidal i dvě asistence. Na kontě má samozřejmě také několik startů v seniorském reprezentačním dresu rodné Austrálie. Na posledním šampionátu byl navíc trenérem vyhlášen jako nejlepší hráč svého týmu. Zkrátka pohádkový začátek hokejové kariéry.