Sedmá třída dobyla Jiráskův Hronov! Porubští ovládli i ocenění nejlepšího útočníka

Gabriela Juříková, 29.12.2019
28. prosince 2019 se hráči sedmé třídy, doplněni pěti mladšími hráči, zúčastnili jednodenního Vánočního turnaje v Hronově. Hráči HC RT TORAX Poruba na turnaj vyrazili o den dříve, po absolvování společného tréninku. Měli tak možnost prohlédnout si Jiráskův Hronov a na soutěžní den se v klidu připravit. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin a vítězové se pak utkali o konečné prvenství. Pohár a první místo těsným výsledkem vybojovali svěřenci trenérů Suchánka a Foltýna a navíc ocenění nejlepší útočník turnaje získal porubský Tobiáš Vehovský.

Účastníci:
HC Wikov Hronov
HC RT TORAX Poruba
SK Třebechovice
HC Vimperk
TJ Lokomotiva Česká Třebová
HC Stadion Cheb
Herní systém turnaje: hrálo se na 2 x 17 minut čistého času. Kdyby nastal nerozhodný stav, jelo se 6 sérií samostatných nájezdů, následně rozhodovala náhlá smrt.

HC RT TORAX Poruba sehrál skupinu s Třebechovicemi a Vimperkem. Jak zápasy a vůbec celý turnajový den probíhal, okomentoval trenér Květoslav Foltýn.
„Jako první soupeř nám byli kluci z Třebechovic. Po pomalém rozjezdu jsme nakonec celkem s přehledem zvítězili 11:1. Musím ale podotknout, že tak hladký průběh zápas určitě neměl!
Druhým a zároveň posledním soupeřem ve skupině byli kluci z Vimperku. To už byl úplně jiný zápas neboť po prvním vysokém vítězství, bylo pro nás trenéry velmi obtížné hráčům vysvětlit, že to bude úplně jiné utkání. I tenhle zápas jsme nakonec zvládli a po vítězství 4:0 jsme skupinu vyhráli.“

Druhou skupinu vyhrál pořádající tým HC Wikov Hronov a bezmála dvě hodiny měly oba týmy na přípravu na finálový zápas. „Zápas o prvenství na turnaji měl všechny znaky finále a až do závěrečné sirény to bylo veliké drama,“ prozrazuje trenér Foltýn. „V průběhu zápasu jsme museli otáčet nepříznivý stav 0:2, ale bojovností se nám podařilo do konce první poloviny utkání skóre zápasu nejen vyrovnat, ale dokonce otočit v náš prospěch. Uklidňující čtvrtou branku jsme dali 2 minuty před koncem řádné hrací doby.“

Porubští sedmáci s lajnou šesťáků Vánoční turnaj v Hronově vyhráli a třešničkou na dortu bylo individuální ocenění pro Tobiáše Vehovského, jako nejlepšího útočníka turnaje.
HODNOCENÍ TRENÉRŮ: Tím bychom, my trenéři, chtěli dětem poděkovat za předvedené výkony po celou dobu turnaje a vzornou reprezentaci klubu. Nemalý dík patří také rodičům, kteří po celou dobu turnaje vytvořili dětem skoro domácí atmosféru a neúnavně naše borce povzbuzovali.