Sareza ve Vítkovicích

Redakce, 15.08.2005
Sarezu čeká druhé utkání s městským rivalem z Vítkovic. Toto derby bude jistě velmi zajímavé, protože týmy nemají jinou možnost se střetávat, než v přípravných zápasech. V prvním vzajemném utkání vyhrály Vítkovice 5:2. Hrál se zajímavý hokej, k čemuž prispěly oba týmy. Utkání se hraje v pátek 19.8 v 17:00 v ČEZ Aréně.
Diváky na stadiónu by rád viděl i trenér Sarezy Josef Halouzka: „Doufám, že se přijde podívat co nejvíce lidí. Hokej to určitě bude atraktivní, protože my i Vítkovice budeme chtít hrát co nejlepší hokej. A věřím tomu, že jsme schopni Vítkovice hodně potrápit.“

Ve Vítkovickém dresu by se měl představit útočník Radek Procházka, který v minulé sezóně vyhrál v Sareze bodování, když nasbíral 37 bodů za 16 branek a 21 asistencí. Ve Vítkovicích však odehrál sedm ligových utkaní již v minulé sezóně, ve kterých stihl pětkrát nahrát. Ještě lépe se mu vedlo v play – off, kde stihl za 12 zápasů vsítit 1 gól na 7 přihrát. V přípravě překonal gólmana soupeře třikrát.

Vítkovice v přípravě:

2.8.2005 HK Tatravagónka Poprad - HC VÍTKOVICE STEEL 3 : 2
3.8.2005 HK Liptovský Mikuláš - HC VÍTKOVICE STEEL 5 : 10
5.8.2005 HC Košice - HC VÍTKOVICE STEEL 2 : 1
12.8.2005 HC VÍTKOVICE STEEL - HK Skalica 1 : 1
16.8.2005 HC SAREZA Ostrava - HC VÍTKOVICE STEEL 2 : 5

Předpokládané sestavy:

Sareza Ostrava: Čech(Picek) - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Kramný, Tesařík - Šebesta, Sochorek, Polášek - Polák, Boháč, Baranyk - Janeček, Badžo, Holuša - Gelačák, Mleko, Heřman

HC Vítkovice Steel: Pinc(Štěpánek)- Flašar, Philipp, Kuboš, Jurečka, Dresler, Chemlíř, Dudáš - R. Procházka, Burger, Tomášek - Káňa, Krenželok, Hubáček - Kropáč, Štefanka, Pištek - Buček, Hulva, Köhler