SEZONA 2022/2023: Útočné řady Poruby znají další nové jméno, přichází Tomáš Vildumetz

L.Bajgar, P.Rošič, D.Březný, 27.05.2022
V minulé sezoně téměř 50 kanadských bodů v Chance lize, dva starty v extralize, to je stručná vizitka nové posily Tomáše Vildumetze.

Tomáš Vildumetz své první krůčky na ledě absolvoval v lázeňských Karlových Varech, po přestoupení do Slavie Praha si vyzkoušel i reprezentační osmnáctku a devatenáctku, aby si vysloužil místo v juniorce švédského celku Karslkrona HK.

Následovaly již mužské kategorie v Kladně, Řísutech, Ústí nad Labem, Sokolově a i Karlových Varech. První přesun ze západu až severozápadu Čech nastal v minulém ročníku, Tomáš Vildumetz zamířil do Šumperku.

Šumperské angažmá přineslo (vč. bojů o umístění) hned 49 kanadských bodů (16 + 33), dva starty ve Vítkovicích s bilancí jednoho bodu (0 + 1) a dalších 5 bodů za Šumperk v zápasech o udržení prvoligové příslušnosti. Suma sumárum: 55 bodů.

„Tomáš Vildumetz má sice jen dvacet tři let, ale na svůj věk je neskutečně technicky vyspělý,“ říká k příchodu generální manažer Pavel Hinner, „jednoznačně si slibujeme posílení tlaku před brankovištěm soupeře, kde je Tomáš jako doma.“

Statistiky Tomáše Vildumetze dle EliteProspects