SEZONA 2022/2023: Talentovaný Šimon Pavlík hlásí návrat domů, posílí útočné řady Poruby

Lukáš Bajgar, 04.07.2022
Útočné řady HC RT TORAX Poruba 2011 rozšíří talentovaný junior Šimon Pavlík, který se vrací se stříbrnou medailí DHL extraligy juniorů z Liberce.

„Chtěl bych s Porubou dosáhnout lepšího týmového výsledku, než jaký měla minulý rok, chtěli bychom se pohybovat v tabulce na horních příčkách,“ říká na úvod odchovanec porubského hokeje Šimon Pavlík.

Šimon Pavlík se svým téměř metrem devadesát a devadesáti kily živé váhy ve svých devatenácti přesvědčil trenéry Liberce natolik, že si jej vytáhli z Ligy juniorů v Porubě o ligu výšu, a jejich důvěru jim bohatě splatil.

„Na Šimona pěje každý jen chválu, trenéři jak v Porubě, tak v Liberci oceňují jeho pracovitost a přínos v kabině,“ přibližuje příchod mladého hráče Pavel Hinner, „jsem rád, že jej můžu přivítat zpátky v Porubě.“

Za Bílé Tygry odehrál v základní části 41 zápasů s bilancí 24 bodů (9 + 15) a coby novic týmu rozhodně nezklamal. Jenže úžasná cesta měla i pokračování v podobě playoff, v němž se Liberec dopracoval až do finále. S Plzní odehráli Tygři dramatickou sedmizápasovou bitvu, v níž byli nakonec úspěšnější Západočeši. Jen v této sérii si Šimon Pavlík připsal tři branky a jednu asistenci, celkově pak 7 kanadských bodů (4 + 3).

„Do Poruby přicházím, abych se pokusil vybojovat místo v sestavě a v sezoně mohl reprezentovat svůj mateřský klub,“ dodává talentovaný útočník na závěr.

Statistiky Šimona Pavlíka dle EliteProspects