SEZONA 2022/2023: Do obrany přichází Jan Mlčák, přeje si týmový úspěch

Lukáš Bajgar, Dominik Březný, 17.05.2022
Porubské obranné řady posílí pro nadcházející ročník odchovanec přerovského hokeje, v současnosti hráč Komety Brno, dvacetiletý Jan Mlčák.

182 centimetrů vysoký bek atletické postavy přichází do celku HC RT TORAX Poruba 2011 po úspěšném angažmá v Třebíči. Odehrál 43 zápasů a krom bodové statistiky 7 (1 + 6) si připsal hned 14 kladných bodů v +- bodování základní části.

V současnosti mateřská Kometa jej vypustila už do 24 extraligových zápasů, připsal si jednu asistenci a jeden kladný bod. Mimo Přerov, kde vyrůstal, oblékl ještě dres Litoměřic a především reprezentačních výběrů šestnáctkou počínaje, dvacítkou konče!

„Honza Mlčák je mladý, talentovaný a perspektivní hráč,“ vyjmenovává pozitiva generální manažer Pavel Hinner. „I ve svém mladém věku má dostatek zkušeností a věřím, že je přenese také do Poruby, je hladový po úspěchu a takové hráče, pracovité, potřebujeme.“

Statistiky Jana Mlčáka dle EliteProspects