Preview: V 6. kole Chance ligy Poruba narazí na Přerov

Pavlína Vítková, 27.09.2021
Poruba v rámci 6. kola Chance ligy vyzve na domácí půdě svého soupeře z loňského čtvrtfinále playoff - HC ZUBR Přerov. Utkání v ostravské RT TORAX ARENĚ odstartuje ve středu v 18 hodin.

Vzájemné zápasy v sezoně 2020/2021

Poslední zápasy Přerova

Přerov je po pěti odehraných kolech Chance ligy s osmi body na šesté příčce tabulky. Na úvod si totiž doma poradil s Kolínem (4:0), poté prohrál v Šumperku (1:2), ve třetím zápase přehrál Kadaň (5:2), následně nestačil na Jihlavu (1:3) a v nájezdech díky trefě Pšurného zvítězil nad Vsetínem (4:3 SN).

Po těchto zápasech je aktuálně nejproduktivnější obránce František Hrdinka s 5 body (2+3). Ten však nyní bude nějakou dobu mimo hru, po duelu proti Vsetínu má ruku v sádře. Statistice plus/minus zatím kraluje jednadvacetiletý útočník Matěj Svoboda s průběžným výsledkem +6.

Přerovská sestava

V přerovské obraně vyniká šestatřicetiletý matador Josef Hrabal. Toho v defenzivních řadách doplňují hráči jako Jakub Kubeš či Robert Černý. Před sezonou navíc z Prostějova přišel talentovaný František Hrdinka.

V útoku pak mohou Přerovští spoléhat například na zkušeného centra Romana Pšurného, který v minulém kole oslavil 300. start v dresu Zubrů. Z dalších útočníků stojí za zmínku třeba Tomáš Doležal, Jakub Herman, Matouš Kratochvíl či Jakub Svoboda. V bráně by se letos měla střídat dvojice Michael Petrásek a Michal Postava.

Shrnutí loňských přerovských výsledků

V základní části loni Přerov zapsal 69 bodů za 25 výher a 9 proher. V průměru Přerovští vyslali na bránu 32,26 střel za zápas, tedy podobné množství jako Poruba (pro porovnání 32,09). Nejproduktivnějším hráčem byl Roman Pšurný se 33 body (12+21). Následovali Vlastimil Dostálek (18+12) a Josef Hrabal (7+17). Hrabal vynikal také ve statistice plus/minus, zapsal +11, na +8 bodech skončili Tomáš Šoustal a Rok Macuh. Nejtrestanějším hráčem byl Radek Číp.

V jedné statistice byl Přerov dokonce nejlepší ze všech prvoligových týmů – ve využití přesilovek (26,43 %). Zároveň se však Zubrům dařilo bránit oslabení, v těch skončili druzí za Jihlavou (86,82 %).

Poslední zápasy Poruby