Přesilovky pět na tři jsme měli proměnit, uvědomuje si Marek Sedlář. Chválí fanoušky

Redakce, 16.03.2014
Od začátku bylo jasné, že rozhodující semifinálová bitva rozhodně nepřinese žádné brankové hody. Na úvodní gól fanoušci napjatě čekali takřka až do poloviny utkání, to poslal RT TORAX do vedení mladý útočník Marek Sedlář. Ačkoliv porubští hokejisté v nervy drásajícím střetnutí dvakrát vedli, nakonec v krásné partii padli po samostatných nájezdech. Zatímco na jedné straně propukl obrovský gejzír radosti, na druhé pochopitelně zklamání, které ale časem opadne. Poruba má totiž za sebou sezonu, po níž musí jednoznačně převládat spokojenost. "Pocity teď nejsou ideální, protože jsme chtěli postoupit do finále. Ale jinak kluci sehráli parádní sezonu," potvrzuje Sedlář.

Zápas se musel od úvodních minut všem přítomným fanouškům líbit. Obrovské nasazení, maximální obětavost a pořádné drama do posledních sekund, to vše jej zdobilo. "Pro diváky to muselo být super, navíc tady byla díky přerovským příznivcům perfektní kulisa," pokyvuje uznale hlavou. "Ale rozhodně nechci shazovat naše fanoušky. Přestože jich nechodí moc, tak jim patří velký dík, že nám fandí. Doufám, že jich v dalších sezonách bude chodit více," věří Marek Sedlář.

Právě on byl tím, kdo otevřel gólový účet parádního sobotního večera. "To bylo hodně zajímavé, puk šel od tyčky do gólmana a nějak to tam skákalo. V první chvíli jsem vůbec nevěřil, ale naštěstí to tam doskákalo," popisuje svou trefu, která znamenala porubské vedení. Radost však domácím nevydržela příliš dlouho. "Říkal jsem si, že když dáme první gól, tak by to mohlo týmu pomoci. Podařilo se nám sice skórovat, ale vzápětí Přerov vyrovnal," mrzí dvaadvacetiletého střelce.

RT TORAX měl v utkání k dispozici hned dvě dlouhé přesilovky pět na tři. A ty se zkrátka v takto důležitém klání musí proměňovat. "Početní výhody rozhodly. Říká se, že když neproměníte přesilovku pět na tři, tak nemůžete vyhrát. V první třetině jsme ji hráli dokonce celé dvě minuty, to jsme měli proměnit," uvědomuje si Marek Sedlář, který vzápětí pochválil i práci rozhodčích. "Jedni z nejlepších v sezoně, do utkání moc nezasahovali a když něco pískli, bylo to férové," hlásí.

Jedním z rozhodujících momentů zápasu bylo určitě zbytečné vyloučení Lukáše Prokopa, který se ihned po vstřelené brance ohnal po jednom z hráčů soupeře a šel předčasně pod sprchy. "Asi nějaký zkrat. Na druhou stranu si nemyslím, že to byl až takový zákrok, jaký z něj přerovský hráč udělal," myslí si Marek Sedlář. Zubři navíc z následné přesilovky srovnali krok. "Nijak jsme mu to ale nevyčítali. Prostě se stalo, je potřeba si z toho vzít poučení a příště už tolik neblbnout," dodává.

Porubští nakonec v nervy drásajícím závěru padli po samostatných nájezdech a sezona pro ně končí. "Pocity určitě nejsou ideální, ale takový je hokej. Je škoda, že jsme to nezvládli, chtěli jsme moc postoupit do finále," přiznává. Porubští se i přes porážku nemají za co stydět a se sezonou mohou být spokojeni. "Pro mě osobně je velmi těžké něco hodnotit, protože vlastně půlku sezony jsem byl zraněný, takže jsem toho moc neodehrál. Ale kluci sehráli super sezonu," chválí spoluhráče.

Na druhé straně pochopitelně zavládlo pořádné nadšení. Přerovští totiž vybojovali finále, v němž navíc vyzvou Prostějov. A to je pro všechny fanoušky na Hané doslova svátek hokeje. "Bude to peklo, pořádné derby s výbornou diváckou kulisou. Netroufám si odhadnout, kdo vyhraje. Prostějov by měl být favoritem, ale i Přerov to může zvládnout. Prostějovu může pomoci pauza, ale může to být i nevýhoda, protože nejsou v takovém zápasovém tepmu," uzavírá Marek Sedlář.