Před dvěma lety v juniorce, vzpomíná Kilnar na poslední hattrick. Dárky zatím neřeší

Redakce, 21.12.2013
Na páteční utkání v Přerově jen tak nezapomene teprve dvacetiletý útočník Aleš Kilnar, který měl prsty ve všech čtyřech trefách porubského týmu. RT TORAX nakonec v nadpůrměrném druholigovém klání udolal Zubry po samostatných nájezdech, které rozhodl právě mladík, jenž v úvodu sezony hrál ve Znojmě rakouskou EBEL! Úspěšnou trefou navíc završil hattrick, na který čekal už pořádnou porci měsíců. V předchozích devíti zápasech se přitom Kilnar trefil jen dvakrát, mnohdy střelecká štěstěna nestála na jeho straně. "Šance byly, ale nepadalo mi to tam. Jsem rád, že se to konečně zlomilo, ale dařilo se celé naší formaci," říká.

Mladý útočník Aleš Kilnar se stal bez nadsázky hlavní postavou páteční předehrávky na ledě Přerova. Mít prsty ve všech trefách svého týmu se rozhodně každému jen tak nepoštěstí. "Je to moc příjemný pocit, když se takto zadaří a navíc vyhraje," hlásí šťastný střelec tří branek. A jak dlouho vůbec musel čekat na další hattrick? "Myslím, že naposledy to bylo před dvěma lety ještě v juniorce," pátrá v paměti.

V základní hrací době skóroval dvakrát a o rozhodující trefu se postaral až při samostatných nájezdech, v nichž chladnokrevně překonal zkušeného gólmana Martina Vojtka. "Ještě než jsem se rozjel, tak jsem si řekl, že zkusím vystřelit nahoru nad lapačku. A nakonec to vyšlo!" popisuje Aleš Kilnar, který dostal při dovednostní činnosti důvěru od trenéra Tomáše Sršně. "Sám jsem si o to neřekl, byl jsem vybrán," potvrzuje.

Předtím v devíti zápasech zamířil do černého pouze dvakrát. Nutno říci, že šancí si dokázal vypracovat dostatek, ale scházelo mu větší štěstí v koncovce. "Je pravda, že mi to tam v předchozích zápasech moc nepadalo, takže jsem rád, že se to konečně zlomilo," oddechuje si mladý forvard, jemuž spolupráce s dalšími novici Davidem Zacharem a Radimem Haasem evidentně svědčí. "Dařilo se celé naší formaci," přikyvuje spokojeně.

Fanoušci si v přerovské Meo aréně zkrátka přišli na své. Zdaleka to nebylo jen o parádním čtyřbodovém zápise Aleše Kilnara, ale oba celky servírovaly skutečně nadprůměrný druholigový hokej. "Bylo to vyrovnané utkání s množštvím šancí na obou stranách, takže divákům se to určitě muselo líbit," myslí si vítkovický odchovanec, který společně s ostatními členy porubského kádru kvituje zápasovou vánoční přestávku.

"Pauza od zápasů určitě přijde vhod, ale od hokeje si moc neodpočineme, jelikož máme tréninky skoro každý den, někdy i dvoufázově," popisuje Kilnar, který v Porubě nosí šestnáctku na zádech. A jak se těší na blížící se vánoční svátky? "Těším se hlavně na jídlo," hlásí s úsměvem. A starost si prozatím příliš nedělá ani s vánočními dárky. "Zatím nemám nic nakoupené, ale na to je ještě dostatek času," uzavírá.