Poslední Poruba se pokusí překvapit vedoucí Karvinou

Adam Bagar, 10.01.2012
Porubské hokejisty čeká již třetí domácí utkání v řadě. Zatímco v předchozích dvou případech přivítali celky ze spodní části tabulky, tentokrát zajíždí na porubský zimák tým z úplného čela - HC Karviná. Rozdíl mezi oběma mančafty je již více než padesátibodový, Karvinští navíc drží úctyhodnou šňůru patnácti zápasů v řadě, v nichž dokázali bodovat, a tak RT TORAX bude mít velmi těžkou úlohu. Dokáže favorita potrápit? To se dozvíme ve středu 11. ledna od tradičních 18:00. Přijďte podpořit porubský tým v boji o další důležité body. V případě vaší neúčasti můžete střetnutí sledovat alespoň prostřednictvím tradičního online přenosu.

Základní informace

Hokejisté Karviné vévodí tabulce východní části třetí nejvyšší hokejové soutěže. Na druhý Havířov mají náskok tří bodů. Přitom po první čtvrtině soutěže to příliš nevypadalo na to, že by se Flašarův výběr měl pohybovat na samotném vrcholu tabulky. Nyní však mají Olejáři formu jako hrom a poslední utkání, ze kterého odešli bez bodů, se datuje až k 2. listopadu. To překvapivě nestačili na osmý Frýdek – Místek.

Od té doby si Karvinští drží šňůru patnácti utkání, ve kterých dokázali bodovat. Třináctkrát si dokonce připsali plný bodový zisk a pouze se Vsetínem podlehli po prodloužení a zvítězili po samostatných nájezdech. Stoprocentní bilanci mají také proti poslední Porubě. Té dokonce v posledním duelu nasázeli sedm gólů. Souboj posledního s prvním tak bude mít opět jednoznačného favorita.

„Jedeme tam vyhrát. Přece jenom hrajou dole, i když poslední zápasy prohrávají o gól. Určitě to nejsou žádní amatéři. Mají tam dobré hráče, ale i tak budeme muset vyhrát. Budeme muset na ně hrát důrazně do těla, hodně střílet a zkrátka jako každý zápas hrát celý tým naplno,“ řekl ke středečnímu duelu pro oficiální web karvinského hokejového klubu útočník Radim Valchař.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Karviná

Na čele produktivity Karviné je se ziskem čtyřiceti bodů mistr světa David Moravec (13+27). Pomyslnou druhou příčku drží nejlepší střelec týmu Vladimír Luka (19+20). Třicetibodovou hranici překonal také Marek Ivan (14+18). Z obránců si vedou nejlépe Filip Štefanka (8+9), David Galvas (4+12) a Miroslav Javín (3+12). Jednoznačně nejtrestanějším hráčem týmu je obránce Filip Štefanka (156).

Do všech třiceti odehraných střetnutí zasáhl David Iláš, ten v minulosti oblékal také dres Poruby nebo Opavy. Dvakrát se již do hry dostal také Stanislav Žídek. Hlavním trenérem Karviné je Aleš Flašar, jeho asistentem pak Radomír Grimm. Na straně Poruby drží týmové kormidlo Pavel Hinner a Pavel Leksovský.

V brance RT TORAXu zasáhl do devětadvaceti duelů Michal Gleich. Průměr obdržených branek na zápas má v současné době na čísle 3,32. V posledním duelu odchytal vůbec poprvé v sezóně, pro zranění svého kolegy, celé utkání Robert Rudl. Nejproduktivnějším porubským obráncem je již se třinácti body Ildar Chajretdinov (3+10), další pozice zaujímají třiadvacetiletý Jiří Šindelář (1+7) a již čtyřicetiletý kapitán Rudolf Wolf (0+7).

Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (16+10) s šestadvaceti body na kontě. Již šest bodů na něj ztrácí Jan Matějný (10+10). Po další šestibodové mezeře můžeme vidět na pomyslném třetím místě produktivity útočníků Pavla Zdráhala (6+8). Dvanáct bodů má na kontě Marek Pavlačka (3+9), devět pak nasbíral junior Rostislav Vaněk (3+6). Trestných minut nejvíce nastřádal útočník Luděk Krayzel (54).

V novém roce 2012 již porubští hokejisté sehráli dvě domácí utkání. V tom prvním nestačili na Nový Jičín a podlehli v přestřelce 5:6. V sobotu již byli o něco úspěšnější. Po jednostranné první tercii vedla Poruba nad Frýdkem – Místkem již o dvě branky, přesto dokázal osmý celek tabulky v prostřední dvacetiminutovce vyrovnat. Zápas šel až do prodloužení, ve kterém po necelých dvou minutách rozhodl o bodu navíc RT TORAX, který tak zvítězil 4:3.

„Do utkání jsme vstoupili lépe, hráli jsme dobře a vstřelili v první části dvě branky, což nás možná až moc uklidnilo. Je velká škoda, že soupeř dokázal využít našich laciných chyb a utkání vyrovnat. Ve třetí třetině jsme sice měli více ze hry, ale i tak jsme nakonec rádi za dva body,“ řekl po duelu s Frýdkem - Místkem porubský lodivod Pavel Hinner.

Webové stránky soupeře: www.hc-karvina.cz

2. kolo: HC Karviná - HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 2 (1:2, 3:0, 0:0):
Poruba nadále bez bodů, v Karviné ztratila dobře rozehraný zápas ve druhé třetině

12. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Karviná 1 : 3 (0:1, 0:2, 1:0):
Poruba nestačila na Karvinou, prodloužila tak sérii domácích porážek

24. kolo: HC Karviná - HC RT TORAX Poruba 2011 7 : 2 (3:0, 3:1, 1:1):
Z Karviné si Poruba přiváží sedmibrankovou nadílku

Poslední utkání obou týmů

HC Karviná – VHK Vsetín 3 : 2 sn. (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky:
19. Valchař (Samiec), 37. Javín (Moravec, Javín), rozhodující sam. náj. Luka - 44. Vítek (O. Hruška, P. Hruška), 60. Bajtek (Heš, Zúbek).

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Frýdek - Místek 4 : 3 pr. (2:0, 1:3, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky:
10. Matějný (Zdráhal, Chajretdinov), 20. Galgonek (Matějný), 35. Vaněk (Chajretdinov), 62. Zdráhal (Seidler, Šindelář) - 25. Mach (Šebesta, Diviš), 34. Diviš (Jindřich), 38. Kabeláč (Krutil, Sluštík).

Sestavy posledního kola

HC Karviná: Iláš – Javín, Sznapka, Hegegy, Štefanka, Galvas, Urbánek, Tomis – Novák, Moravec, Mikšan – Studený, Ivan, Luka – Blatoň, Valchař, Samiec – Štubňa, Rosůlek, Ciupa.

HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl - Šindelář, Wolf, Prokop, Chajretdinov, Kovář, Klimíček - Vaněk, Krayzel, Chaloupka - Seidler, Pavlačka, Zuber - Galgonek, Zdráhal, Matějný - Kilnar, Němec, Ďurica.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Porubou a Karvinou by se měl v roli hlavního rozhodčího představit Michal Škrobák ze Vsetína. Jeho čárovými kolegy budou pánové Tomáš Goňa ze Zlína a René Smilek z Liptálu.

Jak to vidí bookmakeři?

Vítězství Poruby: 4,74