Porubské áčko čeká v Kravařích odveta s Opavou

Adam Bagar, 17.08.2011
Již čtvrté přípravné utkání má na programu A - tým HC RT TORAX Poruba 2011. Připravena je odveta s Opavou, která se odehraje netradičně na opavském přechodném působišti v Kravařích. Utkání se v Buly Aréně odehraje ve čtvrtek 18. srpna a úvodní buly bude vhozeno v 18:00. První letošní vzájemný zápas vyhrála Opava, kdo se bude radovat tentokrát? Pokud se slezského derby nemůžete zúčastnit osobně, budete mít k dispozici tradiční online přenos, o který se postárá domácí redakce. Pojeďte podpořit porubské barvy také na půdu soupeře.

Základní informace

Svěřenci trenéra Michala Piskoře mají za sebou již tři přípravná střetnutí. V tom úvodním uspěli v zápase omlazených sestav právě na ledě nováčka soutěže, týmu HC RT TORAX Poruba 2011, kde zvítězili nejtěsnějším možným fotbalovým výsledkem. Ke druhém utkání zajížděli na horkou havířovskou půdu. Azet si v něm připsal divoké vítězství 9:4, když hned v první dvacetiminutovce skolil svého soka pěti góly. Naposledy se Slezan představil v úterý na půdě Přerova. Zubři střetnutí jasně ovládli a zvítězili vysoko 6:1.

„Přerov nás přehrál ve všech směrech, náš výkon byl špatný. Zápasy s těmito silnými soupeři nám odkryly naše nedostatky, což je dobře. Nejvíce nás tlačí bota v obraně. Máme šest beků, a to je málo. Někoho bychom měli přivést. Naopak z útočníků budeme muset některé vyřadit,“ řekl po zápase na okraji Hané opavský lodivod.

Jak již bylo řečeno, omlazená sestava RT TORAX Poruba 2011 v úvodním utkání sezóny podlehla Opavě 0:1. Poté Porubští přivítali tým HC Plus Oil Karviná, tedy loňský kádr Orlové, a zvítězili již s výrazně silnější sestavou 4:3 po nájezdech. Naposledy v úterý podlehli svěřenci trenéra Vavrečky havířovskému Azetu 1:4, když ještě sedm minut před koncem bylo skóre nerozhodné.

Nedávné vzájemné střetnutí obou celků

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Slezan Opava 0 : 1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
45. Faksa (Vrábel, Vlašánek).
Rozhodčí: Jeřábek J. - Barteček, Koliba.
Vyloučení: 6:5.
Bez využití. V oslabení: 0:0.
Diváci: 479.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC Slezan Opava: Panec - Tichý, Kukol, Tůma, Bednárek, Faksa, Vrábel - Herman, Měch, Kocián, Pavelek, Polok, Grofek, Černý L., Koschatzký, Weiss, Chalupa, Wolf.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Piskura, Šindelář, Mintěl, Vajda D., Mládenka, Golab, Šebesta, Matějný, Chaloupka, Kotásek, Pavlačka, Řezáč, Hrubý, Badžo, Vajda R., Kalina, Motyka.

Další přípravná utkání A - týmu

23.08. 18:00 HC RT TORAX Poruba - Polsko „20“

25.08. 17:30 HC Frýdek – Místek - HC RT TORAX Poruba (hráno ve Studénce)

30.08. 18:00 HC Plus Oil Karviná - HC RT TORAX Poruba