Porubská stopa v extralize! Patrik Demel míří do Litvínova na hostování

Porubská stopa v extralize! Patrik Demel míří do Litvínova na hostování

Lukáš Bajgar, 23.09.2020
Porubský odchovanec Patrik Demel, jenž před necelými osmi lety opustil mateřský celek a přes vítkovickou juniorku se vypracoval až po respektovaného beka nejvyšší americké univerzitní ligy NCAA, byl uvolněn do extraligového celku HC Verva Litvínov. Povzbudivou zprávu mladého beka ve středu potvrdily obě strany.

„Umožnili jsme Patrikovi hostování v extraligovém Litvínovu,“ vysvětluje generální manažer Poruby Pavel Hinner, „věříme, že se v nabitém kádru prosadí a stane se základním pilířem obrany, moc mu to přejeme. Zároveň jsme vyřídili střídavé starty k nám do Poruby.“

Patrik Demel strávil celé letní období na tryoutu v extraligových Vítkovicích, kde se nakonec do základního kádru neprosadil. V Generali Česká Cup si v pěti zápasech připsal 4 kanadské body za dvě branky a dvě asistence. K tomu čtyři plusové body ve statistice +-! Nyní jej cesty osudu vedou do jednoho z nejtradičnějších českých celků vůbec, vždyť Litvínov celých 61 let nespadl z nejvyšší ligy, tedy od roku 1959 patří neustále mezi českou (dříve československou) špičku. V sezóně 2014/2015 se i v Litvínově dočkali mety nejvyšší v podobě extraligového zlata.