Poruba se připravuje na baráž, změří síly se Studénkou

Adam Bagar, 05.03.2012
Po třech týdnech sehrají hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 další utkání. Nikoliv mistrovské, ale tentokrát přípravné. RT TORAX se potřebuje dostat před baráží do zápasového rytmu a proto již v úterý 6. března načne svou sérii přátelských zápasů. Na úvod zajíždí na led finalisty Krajského přeboru, celku nedaleké Studénky. Zvyknou si rychle porubští hráči na trošku odlišný styl hokeje a přivezou povinné vítězství? To se dozvíme po odehrání duelu, jehož úvodní buly je naplánováno na 18:00. Houževnatá Studénka se bude chtít na soupeře z vyšší soutěže vytáhnout, proto přijeďte porubské hokejisty povzbudit. Vstup na utkání je zdarma.

Do začátku barážových klání zbývají ještě stále téměř tři týdny. I proto je téměř povinností sehrát několik přípravných duelů, aby se hráči opět dostali do zápasového rytmu. Naposledy se totiž postavili 15. února Havířovu. Porubský soupeř vzejde z kvalifikačního souboje krajských vítězů, kterými jsou Moravské Budějovice a Orlová. Na jihu Moravy se první duel uskuteční ve středu 14. března, odveta je pak naplánována na půdě Orlové v sobotu 17. března.

Prvním přípravným soupeřem budou hokejisté nedaleké Studénky. Svěřenci trenéra Miroslava Pokorného obsadili po základní části třetí místo tabulky Krajského přeboru. Ve čtvrtfinále si pak poradili s Rožnovem pod Radhoštěm, v semifinále vystavili stopku Hornímu Benešovu a narazili až ve finálovém klání na Orlovou, kterou ovšem pořádně dokázali potrápit.

Pavel Šebesta v dresu Studénky

V sérii hrané na dvě vítězná utkání v obou duelech vedli, ale ani jednou nedokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. V orlím hnízdě doplatili na nepovedenou třetí třetinu, ve které inkasovali hned čtyřikrát a odjeli s porážkou 3:5. Na domácím ledě pak ztratili těsné vedení pouhých třiadvacet vteřin před třetí sirénou. Zápas musel do prodloužení a v něm hned po minutě hry udeřili hosté, kteří se tak mohli radovat ze zisku mistrovského poháru.

V dresu Studénky můžeme vidět několik velezkušených hráčů. Kromě Ondřeje Tatarčíka nebo Davida Kostelňáka i Pavla Šebestu. Toho porubští fanoušci znají velmi dobře, když působil ještě v prvoligové éře v dresu tehdejší Sarezy a následně i VOKD. S týmem se připravoval i na letošní druholigovou sezónu, ale nakonec se z časových důvodů rozhodl pro Studénku. S porubským hokejem jsou spjati rovněž obránci Pavel Sikora s Martinem Mlčákem a brankář David Válek.

Když zajdeme trošku do historie, tak se oba celky naposledy setkaly v roce 1996. V osmdesátých a devadesátých letech minulého století se Poruba pravidelně střetávala se Studénkou v Krajském přeboru. V sezóně 1977/1978 se úterní soupeři potkali i ve II. hokejové lize, pro Porubu to byla na dlouho poslední sezóna v této soutěži a opět se do ní dostala až v ročníku 1996/1997.

Poslední utkání obou týmů

HC Studénka – HC Orlová 4 : 5 pr. (1:2, 1:1, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky:
3. Šebesta, 34. Pokorný (Bolek), 42. Bolek (Kuchař), 49. Merta (Sikora) – 2. Wróbel (Grepl), 12. Wróbel, 35. Grepl (Jan Novák), 60. Opravil (Foltyn), 61. Mintěl (Opravil).

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC AZ Havířov 2010 2 : 4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky:
38. Seidler (Chaloupka, Chajretdinov), 59. Zdráhal (Matějný) – 7. Říčka (Daneček J.), 29. Sztefek (Stránský, Potočný), 33. Říčka (Prokop, Daneček J.), 54. Pechanec (Maruna).

Sestavy v posledním utkání

HC Studénka: Válek – Kuchař, Bolek, Veselský, Kovář, Novák, Janečka I – Merta, Tatarčík, Šebesta – Pokorný, Čáň, Sikora – Janečka II, Kostelňák, Sochorek – Kvasnica, Lindovský, Bolf.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Šindelář, Vajda, Chajretdinov, Prokop L., Mládenka – Vaněk, Ďurica, Krayzel – Seidler, Pavlačka, Chaloupka – Zuber, Zdráhal, Matějný – Kotásek.

Bude na Zimním stadionu ve Studénce panovat tradičně výborná atmosféra?