Poruba posílila obranné řady o Davida Vychodila a Patrika Prokopa

Adam Bagar, 25.10.2012
Vedení hokejového klubu RT TORAX Poruba 2011 se rozhodlo posílit obranné řady aktuálně sedmého týmu značně vyrovnané tabulky II. hokejové ligy. Již na půdě přerovských Zubrů se letos poprvé představil čtyřiadvacetiletý Patrik Prokop, jenž uplynulou sezónu strávil v polské Cracovii a v minulosti již porubské barvy hájil. Při středečním domácím klání s Valašským Meziříčím mohli fanoušci vidět i druhého nově příchozího zadáka. Dvaatřicetiletý David Vychodil má za sebou řadu zkušeností s hokejem v zahraničí. Naposledy si vyzkoušel nejvyšší belgickou soutěž. Oba hráči do Poruby zavítali na roční hostování.

obránce DAVID VYCHODIL

Narodil se 25. března 1980 v Ostravě. Jeho hráčská kariéra je značně bohatá na zahraniční angažmá. Působil v celé řadě nižších amerických soutěží, dvě sezóny strávil i ve druhé ruské lize. To není zdaleka vše, jeho kroky zamířily také do Velké Británie, kde odehrál ve třech různých klubech celkem dvě sezóny. Na rok se podíval i do Rakouska a o něco déle působil v Maďarsku. V poslední sezóně si pak vyzkoušel i belgickou nejvyšší soutěž. Na českém území si tak zahrál jen v počátcích své aktivní kariéry, dokonce má na kontě i osmnáct startů v dresu extraligového Havířova. Dále jej mohli vídat fanoušci Jihlavy, Rosic a Frýdku-Místku.

obránce PATRIK PROKOP

Narodil se 16. ledna 1988 a do svých osmnácti let působil ve Vítkovicích. Pak se rozhodl odejít na tři roky do Kanady, kde hrál místní juniorskou soutěž. Mezitím stačil odehrát i tři utkání v dresu prvoligové Poruby. Další rok vystřídal hned tři kluby v americké ECHL. Poslední dvě sezóny pak strávil u našich severních sousedů, když hájil barvy Cracovie, která se v Porubě představila i na srpnovém turnaji mužů. Patrik Prokop má na kontě dokonce několik startů v reprezentační osmnáctce a dvacítce.