Poruba hostí Vsetín, dočká se na třetí pokus bodového zisku?

Adam Bagar, 23.09.2011
Na programu je již páté kolo třetí nejvyšší hokejové soutěže. Poruba se také do třetice představí na svém ledě. Tentokrát bude hostit hokejisty Vsetína, kterým letos vyšel vstup do soutěže a proto okupují výborné druhé místo. RT TORAX naopak na své první body nadále čeká. Dočká se jich v duelu s Valachy? Tak to se dozvíme až po sehrání mače, který se uskuteční v sobotu 24. září od tradičních 17:00. Pokud se nemůžete účastnit osobně, můžete utkání sledovat prostřednictvím online přenosu, kde vám přineseme nejdůležitější události. Přijďte pomoci porubským hokejistům v honbě za prvními body nové sezóny.

Základní informace

Když se řekne hokej ve Vsetíně, představíte si zajisté parádní sezóny na přelomu století. Několikanásobný mistr České republiky bavil zaplněné tribuny vsetínského stánku. Na Lapači se zpíval známý „Vysoký jalovec“ a Valaši byli bráni jako prestižní hokejový klub. Jenže těmto dnům je už konec. Od těchto slastných okamžiků uběhlo více než deset let a Vsetín již čtvrtým rokem můžeme vídat ve 2. hokejové lize.

Ve své premiérové druholigové sezóně obsadil nově vybudovaný vsetínský kádr velmi dobré páté místo. Ve vyřazovacích bojích poté zdolal v předkole Nový Jičín 2:0 na zápasy, ve čtvrtfinále Hodonín po parádní bitvě 2:1 a nestačil pouze na Šumperk, přestože vedl již 2:0 na zápasy. V následujících třech duelech totiž Valaši nedokázali vsítit ani gól a se sezónou se tudíž po výsledku 2:3 rozloučili v semifinále.

V dalším ročníku vystavil ve čtvrtfinále sobotnímu soupeři Poruby stopku Přerov, jenž zvítězil 3:1 na zápasy. Uplynulý ročník se vsetínským hokejistům příliš nepovedl, když museli společně s Uherským Hradištěm a Uničovem zasáhnout do bojů play out. Druholigové příslušenství nakonec bez problémů uhájili, což bylo víceméně jasné již před vypuknutím těchto bojů.

HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín

Naopak do tohoto ročníku vstoupili svěřenci trenéra Viktora Hlobila velmi dobře. Již výsledky v přípravných bojích naznačovaly sílu vsetínského týmu. Z devíti duelů totiž nebodovali pouze dvakrát, a to na ledě Uherského Hradiště a Přerova. Se stejnými soupeři si však poradili ve svém domovském stánku, zdolat dokázali dvakrát v rámci tradičního valašského derby Valašské Meziříčí nebo i Prostějov.

Soutěž začal Vsetín vítězstvím 4:2 nad Frýdkem – Místkem, poté sice přišla těsná porážka 3:4 s přerovskými Zubry, ale následovala další dvě vítězství. Cennější si připsal na půdě největšího rivala Valašského Meziříčí (3:4), to odcházelo ze vzájemného mistrovského klání poraženo vůbec poprvé od zařazení Vsetína do třetí nejvyšší soutěže. Středeční kanonáda 8:1, kterou odneslo Uherské Hradiště, bylo jen sladkou třešničkou na dortu za povedeným vstupem do soutěže.

V brance Valachů dostávají stejný prostor Lukáš Plšek a Petr Hromada. Nejproduktivnějším bekem je prozatím Daniel Tesařík, který za dvě odehraná střetnutí stihnul nasázet tři branky a ještě přidat asistenci. Průměr téměř dvou bodů na zápas si drží s pěti vstřelenými góly a dvěma příhrami také útočník František Zúbek. Daří se také Danielu Vaňkovi (2+2) a Ondřeji Hruškovi (0+4).

Přestože jsou odehrána již čtyři kola, Poruba má na kontě pouhá dvě utkání. Na domácí půdě nejprve podlehla 1:3 Prostějovu a poté téměř shodným výsledkem 2:3 Opavě. Velmi kvalitní výkony podává brankář Michal Gleich, který v obou střetnutích držel RT TORAX nad vodou. Jediným obráncem, který dokázal bodovat, je kapitán Rudolf Wolf (0+2). Z útočníků se jednou trefili Luděk Krayzel, Jan Chaloupka a Mario Kalina.

A co je potřeba změnit, aby Poruba v utkání se Vsetínem bodovala? „Musíme trošku více vycházet z obranné fáze. Když povedeme jako v utkání s Opavou, tak nesmíme začít všichni bezhlavě útočit s cílem dát další góly. Ta šance vždycky přijde, ale musíme vycházet ze zabezpečené obrany,“ říká zkušený porubský forvard Luděk Krayzel.

Webové stránky soupeře: www.hc-vsetin.cz

Sestavy posledního kola

VHK Vsetín: Plšek – Mečiar, Šimek, Hoďa, Spitzer, Farda, Tesařík, Žabčík - Zúbek, Hruška O., Rufer - Korčák, Vaněk, Vítek - Kubo, Sprušil, Hruška P.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Mintěl, Wolf, Piskura, Goláb, Vnenk, Šindelář - Kotásek, Pavlačka, Chaloupka, Zuber, Zdráhal, Matějný, Kalina, Badžo, Baranyk, Vajda, Galgonek, Krayzel.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou rovněž rozhodčí. Duel Poruby se Vsetínem odpíská druholigový nováček a bývalý čárový sudí pan Vojtěch Fiala z Horního Těrlicka, na čarách se představí dvojice Vladan Bojda a Tomáš Mikler, oba pánové jsou z Třince.