Porazí Sareza poprvé v první lize Ústí?

Jan Škarpa, 13.09.2005
V třetím kole druhé nejvyšší soutěže zajíždí Sareza na půdu velkého favorita soutěže – do Ústí nad Labem. Sareza v minulém ročníku s finalistou soutěže vybojovala jen jednu remízu (3:3) a to hned v prvním měření sil, které náš celek odehrál na domácím ledě. V následujících zápasech odcházeli hráči s duhovým pukem na prsou se svěšenou hlavou. Další šanci na výhru má Sareza ve středu 14.9.2005 v 18:00 v Ústí nad Labem. Online přenos můžete sledovat na našich stránkách.

HC Slovan Ústečtí Lvi, kteří do 1. ligy postoupili naposledy v roce 2000, se netají svými ambicemi. Tým vedený koučem Pavlem Hynkem v playoff nestačil pouze na suveréna soutěže z jihu Čech. Po zkušenostech z loňského finále by se chtěl Slovan probojovat do baráže o extraligu. Ke splnění náročného cíle mají pomoci i nové posily klubu, kterými jsou také ostřílení extraligoví hráči Robert Kysela (Kladno), Daniel Zápotočný (Vítkovice), či Milan Antoš (Slavia). Dalšími novými hráči jsou v Ostravě dobře známý z loňské sezony, Jakub Grof, dále by v obraně měl vypomáhat Jakub Evan (Kladno). Do útoku získali Lvi Ladislava Slížka (Beroun), Tomáše Klimpta (Kladno), Jiřího Kuchlera (Kadaň). V útoku hraje také sparťan Nikolaj Łopuski.

Po prvním zápase Sarezy s Ústím nad Labem, které skončilo remízou 3:3 následoval zápas v Ústí, který prohráli naši hráči 4:1. Ve druhém domácím utkání opět nováček soutěže favorita neporazil, Sareza prohrála 4:2. V posledním měření sil vedl ostravský tým v Ústí 3:1 po první části, avšak v následujících třetinách se prosazovali pouze domácí a tak Sareza podlehla 7:3. Nejproduktivnějšími hráči našeho celku v zápasech se Slovanem byli se dvěmi góly a jednou asistencí Michal Holuša a Pavel Šebesta. V dresu Ústí se nejlépe proti Sareze dařilo Vítězslavu Jankových který vsítil 3 branky a na jednu přihrál. Čtyři body si připsal také Drábek, jenž jednu skóroval a třikrát asistoval.

Do nové sezony vstoupili Lvi vítězně, když na vlastním hřišti porazili 3:1 Třebíč. V následujícím zápase hrál Slovan na hřišti BK Mladá Boleslav. V tomto zápase domácí hráči hosty velmi natrápili a nakonec získali jeden bod za remízu 3:3.

Pravděpodobné sestavy:

HC Slovan Ústí nad Labem: Sáblik (Zikmund) – Drábek, Vála, Kudrna Jan, Klobouček, Pavlas, Mazanec, Grof, Zápotočný – Jankových, Sýkora, Kudrna Jiří – Fink, Pazourek, Antoš – Kysela, Slížek, Kuchler – Buďa, Lopuski, Klimt

HC Sareza Ostrava: Čech (Štěpánek) - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Janeček, Sochorek, Šebesta - Polák, Boháč, Baranyk - Dušek, Badžo, Holuša - Gelačák, Mleko, Heřman