Pokud chceme jít dál, musíme porazit každého, uvědomuje si Marek Pavlačka

Redakce, 23.02.2014
Základní část je minulostí. Takřka půlroční tažení třetí nejvyšší soutěží vyneslo porubské hokejisty na skvělé druhé místo tabulky. Před očekávanými vyřazovacími boji si navíc parta okolo trenéra Tomáše Sršně zvedla sebevědomí čtyřmi výhrami za sebou. Naposledy hostila ve šlágru kola třetí Opavu, které po výborném zodpovědném výkonu takřka nic nedovolila a připsala si na konto hladké vítězství 3:0. Nyní už vše směřuje k play-off, a to má na programu první zápasy už v úterý. Porazit nepříjemný Hodonín ale bude pro porubské hokejisty vcelku těžký oříšek. „Pokud budeme hrát to, co máme, měli bychom sérii zvládnout,“ věří porubská ikona Marek Pavlačka.

Generálkou na vyřazovací boje bylo pro porubské hokejisty střetnutí s nedalekou Opavou, které zvládli takticky výborně. Výsledek 3:0 je ostatně jasným důkazem. "Můžeme být spokojeni, odehráli jsme to dobře zezadu, dali jsme nějaké góly a pak už si to pohlídali. Myslím, že tak nějak by to mělo vypadat v play-off. Je dobře, že jsme si to vyzkoušeli, snad to chce jen větší nasazení, ale obrannou fázi jsme si dobře pohlídali," libuje si zkušený útočník Marek Pavlačka.

Zdá se, že nedávná krize je minulostí a v závěru základní části nabírá RT TORAX opět formu, která jej zdobila od začátku soutěže až do vánoční přestávky. "Zaklepejme to. Je pravda, že se zvedáme. Po novém roce to vypadalo hodně špatně, ale poslední zápasy se to stále víc a víc lepší," myslí si osmatřicetiletý forvard, jenž kvituje i dvě využité přesilové hry. "Je to pozitivní, protože nám přesilovky moc nevychází, přestože je na tréninku nacvičujeme," hlásí.

Žhavým tématem posledních dní bylo jméno soupeře pro play-off. Tabulka byla natolik vyrovnaná, že ve hře bylo hned několik mančaftů. "Moc tam na výběr nebylo. Vsetín se hodně zvedl a po novém roce hraje výborně. Na Technice jsme obě utkání prohráli a s Hodonínem máme negativní bilanci," sumíruje Pavlačka. A právě s nepříjemnými Drtiči se nakonec Poruba utká. "Play-off už je úplně jiná soutěž a pokud chceme jít dál, musíme porazit kohokoliv," přiznává jedna z ikon porubského hokeje.

Při vzpomínkách na předešlá utkání s týmem z jihu Moravy ale porubští hokejisté rozhodně nemohou být úplně v klidu. Drtiči se radovali už třikrát za sebou! "Ale všechno to bylo o gól. Přehrávali jsme je, ale hrají takový vychytralý hokej. Bohužel se hraje na góly, takže nás třikrát porazili," vzpomíná na vzájemná utkání z této sezony. Přesto bude Poruba papírovým favoritem. "Pokud budeme hrát to, co máme, tak bychom sérii měli zvládnout," připomíná Marek Pavlačka.

O soupeřích se každopádně mezi porubskými hokejisty hovořilo už delší dobu. "Je kuriózní, že jsme zpočátku nechtěli Frýdek-Místek, protože na nás umí zahrát, ale ke konci základní části jsme si ho přáli," odkrývá. Hodonín, na jehož stadion čeká RT TORAX pořádná štreka, se jeví po všech stránkách jako nejméně vhodný soupeř, ale najdou se i určitá pozitiva. "Chodí tam hodně diváků, takže očekáváme dobrou atmosféru. Myslím, že to bude dobrá série," věří Pavlačka.

První zápasy jsou na programu už v úterý, takže čas na odpočinek je prakticky nulový. "Celkem mě to překvapilo. Čekal jsem začátek čtvrtfinále až třeba ve čtvrtek. Máme v podstatě jen dva volné dny a zase hrajeme," kroutí hlavou jeden z veteránů porubské mašiny, která po základní části skončila na skvělé druhé pozici. A co nejdál by chtěla projít i v play-off, jehož nedílnou součástí jsou i tradiční rituály. "Zatím jsme se o ničem nebavili. V pondělí možná něco vymyslíme," uzavírá.