PREVIEW: V kvalifikaci poprvé doma! Poruba vyzve největšího konkurenta na postup

René Chyla, 08.04.2018
Porubské hokejisty čeká v kvalifikaci o WSM ligu domácí premiéra. Ta začne už v RT TORAX ARENĚ v pondělí 9. dubna v 18:00, soupeřem je největší konkurent na postup a loňský účastník kvalifikace Havlíčkův Brod. Oba aktéři pondělního zápasu mají na kontě tři body za výhru nad Jabloncem, úvodní střetnutí mezi Porubou a hosty z Vysočiny tak může hodně napovědět, který z týmů se výrazně přiblíží svému postupovému snu. Porubští borci vyzývají k mobilizaci všech fanoušků, nyní už jde o všechno, podpora je nutností!

3. kolo kvalifikace o WSM ligu
HC RT TORAX PORUBA 2011 vs. BK HAVLÍČKŮV BROD
pondělí, 9. dubna 2018, 18:00 hod.
RT TORAX ARENA, Ostrava-Poruba

Vstupné: 100 Kč (prodej vstupenek od 16:30)

Kvarteto arbitrů pro zápas s Havlíčkovým Brodem

hlavní rozhodčí Jiří Kašík (Prostějov)
hlavní rozhodčí Petr Přikryl (Prostějov)
čárový rozhodčí Radim Adamec (Nový Jičín)
čárový rozhodčí Marian Poruba (Nový Jičín)

Vzájemná bilance

Poruba se s Havlíčkovým Brodem utká po dlouhých devíti letech, naposledy se tak stalo v sezoně 2008/2009. Bruslaři tehdy opanovali oba vzájemné zápasy v základní části, na Vysočině 4:2 a v Ostravě 2:1 po samostatných nájezdech. HC RT TORAX tehdy ještě pod hlavičkou HC VOKD Poruba napsal v téže sezoně svou poslední kapitolu v první lize, poté kategorie A-týmu na nějaký čas zanikla. Co může z historie hřát domácí výběr alespoň trochu u srdce, je fakt, že Bruslaři na porubském ledě nedokázali nikdy vyhrát v základní hrací době. Pokud ale utkání rozhodovalo prodloužení či samostatné nájezdy, pak už vždy slavil tým z Vysočiny. V pondělí tedy půjde o první vzájemný duel po dlouhých devíti letech, navíc se bude jednat o přímou bitvu o první flek v kvalifikační tabulce, kterou v aktuální chvíli vede díky lepšímu skóre Havlíčkův Brod, který porazil na domácím ledě v sobotu Jablonec 6:2.

Bruslaři v sezoně

Havlíčkův Brod je v laufu. Po suverénním ovládnutí základní části prošel také bez klopýtnutí vyřazovacími boji, když postupně v nejkratším možném čase smáznul letos neoblíbený David Servis České Budějovice, Děčín i rivala z Moravských Budějovic. Po výhře nad jabloneckými Vlky pak Bruslaři zapsali už třináctou výhru v řadě, doma navíc Havlíčkův Brod prohrál naposledy na začátku prosince loňského roku. Bruslaře v playoff i základní části držel nad vodou v brance Čeněk Novák, obraně vévodil zejména Tomáš Semrád, který se po vyřazovacích bojích ocitl na třetím místě klubového kanadského bodování, za osm zápasů nasbíral celkem jedenáct bodů. Mlčenlivý pak nebyl ani v prvním kvalifikačním zápase, jelikož se nahrávkou postaral o předposlední havlíčkobrodský gól. K nezastavení je ale v útoku stále Lukáš Endál, Miroslav Třetina, Jan Milfait či David Michálek. Právě tato čtveřice nabírala v playoff celkem 56 bodů, proti Jablonci se tato útočná esa podepsala pod pět ze šesti branek Bruslařů.

Tabulka po 2. kole kvalifikace

mužstvo zápasyskórebody