PREVIEW: Porubu čekají po pauze tři zápasy doma, na úvod Frýdek-Místek

Aleš Koubík, 11.11.2018
Dvě prohry v řadě a nelichotivé skóre 6:10 vystihuje počínání porubského celku před reprezentační přestávkou. Na prohry s Třebíčí a Litoměřicemi může tým Tomáše Sršně a Aleše Flašara zapomenout třemi domácími zápasy v řadě, kdy do Ostravy postupně zavítají Frýdek-Místek, Vsetín a Benátky nad Jizerou. Zápas 22. kola Chance ligy mezi HC RT TORAX PORUBA 2011 a HC Frýdek-Místek hostí Multifunkční Hala vedle Ostravar Arény od 18:00 hodin.

Jedna série skončila minule a druhá může brzy

Poslední vzájemné střetnutí s HC Frýdek-Místek v rámci 7. kola Chance ligy skončilo vítězně pro Porubu, která dala tehdejšímu hostiteli lekci z produktivity, když z pouhých čtrnácti střel vyprodukovala hned čtyři branky a poprvé od února 2015 přivezla z Polárky všechny tři body za vítězství 4-3. Dramatická bitva se dá tedy očekávat i ve 22. kole Chance ligy, kdy se HC RT TORAX bude snažit ukončit i domácí nezdary s neoblíbeným soupeřem. Naposledy se porubský tým těšil ze třech bodů v lednu 2015. Větší sebevědomí tedy budou mít na své straně v regionálním derby hosté, kteří navíc před pauzou porazili Ústí nad Labem i Litoměřice za tři body.

Sousedé v tabulkách i na mapě

Oba týmy před začátkem soutěže pomýšlely na lepší umístění. HC RT TORAX Poruba 2011 zatím okupuje 11. místo tabulky a regionální soupeř je na tom o příčku hůře. Postavení podtrhuje především pasivní bilance vstřelených a obdržených branek, kde na tom v mini souboji je lépe Poruba, která má mínus šest inkasovaných branek. Frýdek-Místek zaostává o čtyři obdržené branky. Tabulkově sousedí i v ubráněných oslabeních, kde je na tom opět lépe Poruba a patří jí 10. místo s 81,90%, zatímco Frýdek-Místek opět o příčku zpět s 80,37%.

Porubě se ve vítkovickém azylu příliš nedaří

Hokejisté Poruby v dosavadních desíti zápasech před vlastními fanoušky získali jen třináct bodů, což stačí v tabulce domácích týmů až na 12. místo. V předchozích pěti domácích zápasech získali jen šest bodů, když porazili rozdílem třídy předposlední Kadaň a ambiciózní Kladno. Vítězství nad Kladnem se ukázalo být prozatím poslední, jelikož v následujících utkáních s Havířovem a Třebíči přišly porážky. Porubě navzdory nelichotivému 11. místu v tabulce vychází přesilové hry, kde s procentuálním využitím 18,57% patří na páté místo v lize. Nejproduktivnějším mužem přesilových her je kapitán Jiří Zdeněk - 2+3.

Frýdek-Místek má venku špatnou bilanci, ale zdobí ho přesilové hry

Hokejisté Frýdku-Místku z dosavadních devíti venkovních zápasů Chance ligy získali pouhých šest bodů za dvě vítězství, když uspěli na ledě Ústí nad Labem a Prostějova. V posledních dvou zápasech na ledě soupeřů dostali shodně šest branek. V Havířově podlehli 3:6 a na ledě Třebíče dostali tenisovou terminologií kanára - 0:6. Doménou hostů jsou přesilové hry, kde mají procentuální využití 20,83%, za které jim patří třetí místo v celé lize. Hlavními tahouny početních výhod jsou hráči se zkušenostmi z extraligy - Rostislav Martynek 3+4 a Jan Rudovský 1+5.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

7. kolo Chance ligy - 24. září 2018

Branky a nahrávky: 25. Martynek (Rudovský, Hrachovský), 31. Krisl (Motloch, Kuťák), 58. Bartko (Kalus) – 4. Káňa J. (Illéš), 30. Pytlík (Toman, Gazda), 32. Toman (Baláž, Ollender), 51. Illéš (Ovčačík, Káňa J.). Rozhodčí: Doležal, Koziol – Maštalíř, Gančarčík. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 325. Střely na branku: 31:14.

HC Frýdek-Místek: Daneček – Hrachovský, Kovář, Bartko, Žovinec, Krisl, Matyáš, Stránský D. – Kofroň, Mikulík, Christov – Martynek, Przybyla, Rudovský – Raška, Peterek, Kalus – Klimša, Kuťák, Motloch.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Ovčačík, Gazda; Matějíček, Krenželok; Slavík, Urbanec – Illéš, Hudeček, Káňa J. – Tomi, Zdeněk, Vymazal – Ollender, Baláž, Toman – Pytlík, Jáchym, Jankovský.

NEJLEPŠÍ HRÁČI OBOU TÝMŮ

HC RT TORAX PORUBA 2011

Nejproduktivnější hráč: 16 bodů - Jan Káňa (8+8), Jakub Illéš (5+11)

Nejlepší střelec: 10 branek - Petr Kanko